Corsair Vengeance 8 GB XMP Sorunu

EYgt

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fotoğraf & Video Hizmetleri
Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce topladığım sisteme 11.11 indirimlerinden 1 adet daha ilave 8 GB DDR4 3000MHz RAM aldım, bügün elime ulaşan RAM'i takıp kullanmaya başladım fakat MSI B450M GAMING Plus anakartımdan XMP 1 ve 2 profillerinde sorun yaşıyorum, bu ayarlarda bilgisayarı açınca anakartın üzerindeki CPU LED'i yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor, XMP'yi kapatınca manuel yükseltmede en fazla 2667 değerine çıkartabiliyorum, üstünde gene açılmıyor. 2 RAM'e de ayrı ayrı XMP açık şekilde MemTest86 ile yaklaşık 2.30 saatlik test yaptım herhangi bir hata gözükmedi. Benzer sorun yaşayan veya çözüm bulan var mı acaba?

IMG_20191118_232635.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende senin gibi 11 indiriminden msi b450m tomahawk max ve corsair ram satin aldim.Bahsettigin hatayi bende aldim ilk bas anakarttaki Vram yanlis hatirlamiyorsam o yaniyordu.Xmp aktik etmeme ragmen ekrana goruntu getiremedim. Daha sonra ram yerini degistirerek bu sorunum ortadan kalkti anakart uzerindeki first yazan 2 yer var ramlari oraya tak.Ben boyle yapinca biosuda guncelledim tabi sorun ortadan kalkti ancak...Pc acilirken klavye ve mouse e elektrik geliyor ve daha sonra bu ikisinden elektrik gidiyor bu arada kasa acik kasa kapanmiyor, ekranda sinyal yok yazisi geliyot ve 7 8 saniye sonra tekrardan klavye mouse a elektrik geliyor ve pc aciliyor. Acilirken anakartin üzerindeki ledler sira sira yaniyor ancak arkasindan sönüyor ve pc aciliyor.Acildiginda ise ramleri 3000mhz olarak görüyor sknti yok.Ben bu sekilde suan kullaniyorum.İlginctirki boyle acildikdan sonra yeniden baslattigimda gayet normal aciliyor.Bi sonraki gun ilk acilista yine ayni.Biosta game modum kapalı xmp aktif.
S.a. konuyu hortlatacağım kusura bakma. Benimde corsair 3200 mhz ramim var ve yorumda yazdığın hatanın birebir aynısını bende alıyorum. Sorunu çözebildiniz mi merak ettim?

Yeni konular

Geri
Yukarı