Corsair Vengeance CMZ16GX3M2A1600C10 4. nesil bilgisayara uyar mı?

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, Gold da bir fırsat yakaladım, RAM ile ilgili fakat bir kaç sorun, ve soru var aklımda. :)

Link: Corsair Vengeance CMZ16GX3M2A1600C10 Ram - Gold.com.tr

2. nesil işlemciler ile uyumludur diyor. 4. Nesil işlemci ye uymaz mı demek bu? Veya sıkıntı çıkar mı? CL10 diyor, CL9 8 GB almak daha mı mantıklı? Corsairin pek tercih edilmeyen modeli ama 320 TL ye 16 GB 1600 GHz ram bulmak imkansız :) Ne dersiniz almalı mıyım? 4. Nesil işlemcim olucak bu arada.

Ram'in işlemci seçme gibi bir olayını ilk defa duyuyorum, öyle bir sıkıntı yapmaması lazım. CL değerinin düşüğü makbul olsa da bu kaçırılmaması gereken bir fırsat. Bence alınabilir.

Açıkcası bende ilk defa gördüm ve duydum :) Ama açıklama kısmında öyle diyor. Fakat şöyle bir ayrıntı var şimdi dikkat ettim. (2. Nesil inter Core i3, Core i5 ve Core i7 işlemci ailesiyle birlikte 1.5V çalıştırın.) Diyor belki de 1.5V çalıştırma özelliği 2. nesil işlemcilerde geçerlidir? Ama ya sadece 1.5V için geçerli değilse? 4. Nesil işlemcide problem çıkarırsa?

Ayrıca CL9 ile CL10 arasında ne kadar fark olabilir ki?

Açıkcası bende ilk defa gördüm ve duydum :) Ama açıklama kısmında öyle diyor. Fakat şöyle bir ayrıntı var şimdi dikkat ettim. (2. Nesil inter Core i3, Core i5 ve Core i7 işlemci ailesiyle birlikte 1.5V çalıştırın.) Diyor belki de 1.5V çalıştırma özelliği 2. nesil işlemcilerde geçerlidir? Ama ya sadece 1.5V için geçerli değilse? 4. Nesil işlemcide problem çıkarırsa?

Ayrıca CL9 ile CL10 arasında ne kadar fark olabilir ki?
En kötü geri verirsiniz kısa bir süre içerisinde, ama sanmıyorum öyle bir şey olacağını.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı