Çözüldü Corsair Vengeance ile Hikvision RAM 2133 MHz olarak çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tuna..11

Hectopat
Merhaba, Corsair Vengeance CMK16GX4M2D3000C16 8x2 RAM kullanıyorum ve ekleme olarak fiyatı uygun olduğu için hiç araştırmadan direkt satın aldığım Hikvision hkED4081CAa2F0zb2 8 GB RAM'i taktım ve sistemim açıldığında 2133MHz olarak görünüyor. BIOS ayarlarında ise bulamadım. Sanırım olmuyormuş. Bir yöntemi var mı MHz yükseltmenin? 3000 MHz olsa yeterli eğer olmuyorsa hemen iade edeyim, anakartın ASUS TUF Gaming B450 Pro Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu arada 2 ürün arasında hem bellek hızı(Mhz) hem de voltaj(V) farklılıkları var.
BIOS da olmadığına emin misin? Ben MSI kullanıyorum MHz ayarı var. BIOS'un güncel mi?

Merhaba,

Merhaba,

Bu arada 2 ürün arasında hem bellek hızı(Mhz) hem de voltaj(V) farklılıkları var.

Çözüm
Merhaba,

Hocam attığınız konudaki BIOS güncelleyin demişler ve bende güncelledim sorunum düzeldi 3000MHz oldu hepsi çok teşekkürler hocam bir de voltaj farkı sorun çıkarır mı ben tam adını çıkaramadım biosta 1,250 olan voltaj ayarını overclock yapacağım diye 1,850 voltaja çıkarmıştım

Rica ederim, konu hakkında detaylı bilgim yok. Voltaj ayarlarından anlamıyorsanız el ile ayarlamayın olduğu gibi kalsın. Bunun dışında genelde aynı voltaja ve hıza sahip bellekler tavsiye edilir. Bir süre kullanmadan bilinemez. İlerleyen zamanlarda daha iyi anlaşılır.
Ayrıca istersen Memtest86 ve OCCT ile bellek testi yapabilirsin

Ürünü satın aldığın fiyat neydi?

Rica ederim, konu hakkında detaylı bilgim yok. Voltaj ayarlarından anlamıyorsanız el ile ayarlamayın olduğu gibi kalsın. Bunun dışında genelde aynı voltaja ve hıza sahip bellekler tavsiye edilir. Bir süre kullanmadan bilinemez. İlerleyen zamanlarda daha iyi anlaşılır.
Ayrıca istersen Memtest86 ve OCCT ile bellek testi yapabilirsin.

Ürünü satın aldığın fiyat neydi?

Pek anlamıyorum ama Technopat'tan izlediğim bir video üzerine yapmıştım voltaj yükseltmesini, hemen test edeceğim hocam 420 TL'ye aldım.

Tercih sizin, ister iade edip daha iyi bir marka/model veya sistemdeki bellekler ile aynı modeli satın alın, isterseniz de böyle kullanmaya devam edin.

Geri
Yukarı