Corsair Vengeance LPX 3000 MHz ama görev yöneticisinde 2133 MHz görünüyor

Lamelo

Hectopat
Öncelikle hepinize merhaba benim RAM'im Corsair Vengeance LPX DDR4 16 GB 3000MHz RAM fakat PC'yi toplattığımda görev yöneticisinden gördüğüm hız 2133 MHz burada bir sıkıntı mı var? Varsa nasıl çözebilirim?
Anakartım ASUS Z390 D.

Kardeşim kolay gelsin hayırlı uğurlu olsun bios ayarlarında XMP'yi aktif etmen gerekiyor. Asuslarda biosa nasıl girildiğini hatırlamıyorum deldir muhtemelemen. Girdikten sonra advanced ayarlardan dediğime gireiblirsin yada üst sekmesinde direk XMP vardır. Gerçi XMP MSI anakartlarda da olabilir D.O.C.P bu ikisinden biridir yani.

Kardeşim kolay gelsin hayırlı uğurlu olsun bios ayarlarında XMP'yi aktif etmen gerekiyor. Asuslarda biosa nasıl girildiğini hatırlamıyorum deldir muhtemelemen. Girdikten sonra advanced ayarlardan dediğime gireiblirsin yada üst sekmesinde direk XMP vardır. Gerçi XMP MSI anakartlarda da olabilir D.O.C.P bu ikisinden biridir yani.
Direkt ilk ekranda sol ortada B450'de D.O.C.P. ayarı mevcut eğer bulamazsa YouTube'dan bulabilir..

Intel anakartlarda XMP olması lazım.
Asus kullanıyor, D.O.C.P. olarak geçiyor.

Açılış:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkürler hallettim RAM 3000 MHz destekliyordu 3000 yaptım PC'nin 30 FPS yaklaşık arttı peki 3000 MHz'de kullanmak bir sorun teşkil eder mi?

Çok teşekkürler hallettim RAM 3000 MHz destekliyordu 3000 yaptım PC'nin 30 FPS yaklaşık arttı peki 3000 MHz'de kullanmak bir sorun teşkil eder mi?
Etmiyor kardeşim kullanabilirsin rahatlıkla.

Asus kullanıyor, D.O.C.P. olarak geçiyor.

Açılış:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam X370 AMD soket anakart. AMD soket ASUS anakartlarda XMP yerine D.O.C.P. yazar MSI'da başka bir ismi var D.O.C.P. değil. Ancak Intel soket ASUS anakartlarda doğrudan XMP yazar.

Geri
Yukarı