Corsair Vengeance LPX 8 GB 2133MHz'de çalışıyor

yasarweb

Picopat
Merhaba bugün 6 gündür beklediğim Corsair Vengeance LPX 8 GB RAM geldi. Eski RAM'im GeIL Forza 8 GB 3000MHz'di ikisinin de MHz, CL, voltaj değerleri aynıydı ama bugün taktığımda çalışmadı. Direkt 2133MHz'e atıyor ve 8 GB olarak gözüküyor ne yapmalıyım? Normalde çalışması lazımdı.

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    2,2 KB · Görüntüleme: 34
  • ram2.png
    ram2.png
    19,9 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu çalışmak zorunda değildi. Sadece öyle varsaydınız. Şansınıza uyumsuz çıktı.
BIOS sıfırlayın. RAM'lerin yerlerini değiştirin farklı slotlara takın. Yeni aldığınız Corsair RAM'i tek takın ve XMP'yi açın bir sorun var mı bakın. Tek başına başına çalışıyor ama ikisini birden görmüyorsa uyumsuzdur. Yeni aldığınız RAM'i geri verebilir, eski GeIL raminizi 2. elde satabilir ve 2x8 kit halinde yani aynı pakette yeni RAM alabilirsiniz uyum problemi yaşamamak için. Yeni aldığınız Corsair RAM'den bir tane daha almak isterseniz de uyum problemi olabilir kit olarak almadığınız için.

Uyumlu çalışmak zorunda değildi. Sadece öyle varsaydınız. Şansınıza uyumsuz çıktı.
BIOS sıfırlayın. RAM'lerin yerlerini değiştirin farklı slotlara takın. Yeni aldığınız Corsair RAM'i tek takın ve XMP'yi açın bir sorun var mı bakın. Tek başına başına çalışıyor ama ikisini birden görmüyorsa uyumsuzdur. Yeni aldığınız RAM'i geri verebilir, eski GeIL raminizi 2. elde satabilir ve 2x8 kit halinde yani aynı pakette yeni RAM alabilirsiniz uyum problemi yaşamamak için. Yeni aldığınız Corsair RAM'den bir tane daha almak isterseniz de uyum problemi olabilir kit olarak almadığınız için.
cidden mi neden böyle oluyor ben sipariş edicektim bir tane daha.
Hangi marka anakartı kullanıyorsun ona göre halledebiliriz. BIOS'a girip D.O.C.P, X.M.P ayarlarından 3000Mhz seçersen o frekansta çalışacaklardır.
Geçtim ama görüntü gelmiyo PC kendi kendine açılıp kapanıyodu kurtarma modu falan açılıyodu 2133Mhz atıyodu.

Geçtim ama görüntü gelmiyor PC kendi kendine açılıp kapanıyordu kurtarma modu falan açılıyordu 2133Mhz atıyrodu.

O girdiğin sayfada DRAM Voltage diye bir yer görüyor musun? Onu 1.35v yap, RAM'leri 3000Mhz yap tekrar dene. Yeni RAM takınca voltajı resetlemiş olabilir.

İçeriğini değiştirebiliyorlar istedikleri gibi. Yani kodu görüntüsü aynı olsa da farklı bellek yongaları içerebiliyor. Yukarıda dediklerimi bir yapın sonra bir de BIOS güncelleyin öyle deneyin. Yine olmazsa ve Corsair RAM'i iade etme şansınız yoksa aynısından bir tane daha alın. Mümkünse aynı satıcıdan olsun.

O girdiğin sayfada DRAM Voltage diye bir yer görüyor musun? Onu 1.35v yap, RAM'leri 3000Mhz yap tekrar dene. Yeni RAM takınca voltajı resetlemiş olabilir.
ikiside 1,35 olarak görünüyor.
ALLAH Razı Olsun Slotları değiştirip denedim çalıştı şuan 16GB 3000Mhz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı