Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz RAM voltaj değeri

Mstfhymn

Centipat
Başlıkta görüldüğü gibi Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz CL16 RAM kullanıyorum. Anakartım stok olarak RAM'e 1.2 Volt veriyor. Çoğu sitede ve videoda RAM'in 1.35 Volt'la çalıştığını gördüm. Bazen açılışta mavi ekran hataları alıyorum, sistem kendi kendine restart atabiliyor. Videolarda vs. 1.35 Volt verildiğini görünce RAM'lere düşük voltaj verilmesinden kaynaklı olabileceğini düşündüm. Fazla voltaj vermekten çekindiğim için denemedim henüz. Bu RAM'i kullanan veya bilgi sahibi olan varsa kullandığı voltajı söyleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
OEM Samsung B-Die 1.40V bile verilebilir ancak stabil olmaz. 1.35V verebilirsin. Bir önceki konunda WattMan temelinin RAM olmadığını belirtmiştim ama.

OEM Samsung B-Die 1.40V bile verilebilir ancak stabil olmaz. 1.35V verebilirsin. Bir önceki konunda WattMan temelinin RAM olmadığını belirtmiştim ama.
Wattman dışında bazen açılışta RAM kaynaklı olduğunu düşündüğüm mavi ekran hataları da alıyorum çok sık olmasa da. O yüzden Wattman hatasının da belki RAM kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. 1.35 voltu deneyeceğim.

Wattman dışında bazen açılışta RAM kaynaklı olduğunu düşündüğüm mavi ekran hataları da alıyorum çok sık olmasa da. O yüzden Wattman hatasının da belki RAM kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. 1.35 voltu deneyeceğim.
Mavi ekran aldığın zaman Minidump paylaşır mısın bir inceleyeyim.

Bilgisayarımda çift işletim sistemi yüklü. Windows 10'da iki adet şubat ayına ait, Windows 8.1'de de 1 adet mart ayına ait dump dosyası var.

Yeni konular

Geri
Yukarı