Corsair Vengeance Nasıl Overclock Yapılır?

Anakartın nedir? Eğer anakartın desteklemezse yapma sakın ben bir kez bilmeden yaptım XPM çalıştırdım pc açıldı sonra kapattım yattım bir daha açılmadı kasa açıldı ama görüntü gelmedi en son BİOS pilini çıkarıp 20dk bekleyip takınca oldu BİOS ayarlarını sıfırlardı hayatımın en kötü anlarıydı.

RAM frekansınız neyi destekliyorsa o değerlerde kullanın. RAM hız aşırtması düzgün bir şekilde yapmayı bilmiyorsanız sağlıklı değil. Bir çok sorun çıkartabilir ve sizde neden oluyor acaba diye düşünürsünüz.

Corsair Vengeance overclock yapılır mı veya böyle bir şeyi destekler mi? Elimde Corsair Vengeance 8GB 2400MHz RAM mevcut. Ayrıca bunun bir zarar var mıdır?
Evet yapabilirsiniz. Videolu bir rehber izlerseniz size daha yardımcı olur, yazarak bir yere kadar anlatabiliriz fakat kendiniz görürseniz nasıl yapıldığını daha iyi anlarsınız. Sorun çıkarır mı derseniz, bir tehlikesi var elbette ama dünyaya bir kere geliyoruz, denemekten zarar gelmez 😂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet yapabilirsiniz. Videolu bir rehber izlerseniz size daha yardımcı olur, yazarak bir yere kadar anlatabiliriz fakat kendiniz görürseniz nasıl yapıldığını daha iyi anlarsınız. Sorun çıkarır mı derseniz, bir tehlikesi var elbette ama dünyaya bir kere geliyoruz, denemekten zarar gelmez 😂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Fakat video da Xmp açıldığın da otomatik 3000 Mhz hıza geliyor bende 2400'e alıyor onu nasıl yapacağım?

selamlar. Videodaki olayı ben de denedim profile 1 yaptım 2100 küsürden 3200 e cıktı fakat pc acılmadı 3 kere kapandı acıldı garip sesler:D mecbur geri almak zorunda kaldım. Sebebi neydi acaba

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı