Corsair Vengeance RGB 2x8GB Bellek Nasıldır?

Şuan sistemimi yeniden topladım. RAM'i taktım ve sıkıntısız bir biçimde 2133 MHz'de çalıştırdım.

Dahga sonrasında XMP'yi açarak 3000 MHz değerini gördüm.

:)

RAM'lerin çalışır hali;

_MG_3653.jpg

_MG_3655.jpg

_MG_3656.jpg

Halihazırda kullandığım bellekleri, çıkarttıkları arızalardan dolayı servise yolladım, ve iade aldım.

Bunun üzerine yeni bellek arayışına girdim. Bu bellek bana iyi geldi, sizce nasıldır?

Corsair Vengeance RGB 2x8GB Bellek (CMR16GX4M2C3000C15) RAM

Saat hızı 3000 MHz. İşlemci olarak 6700K kullanacağım. Anakart olarak da MSI Z170A M5.

Herhangi bir uyumsuzluk durumu ortaya çıkar mı?

@Jira @Nazım Paşa @Evie Frye @BERWAR @CJack60

Mazur görün 650 TL ' ye aldığınızı belirtmişsiniz, fakat ramlerin sitedeki fiyatı 772 TL.
Açıkçası 10-15 gün içerisinde dolarda da haraket olmadı kuponla mı satın aldınız merak ettim doğrusu :) Yurtdışı dahil bu fiyata satışı yok çünkü.

Mazur görün 650 TL ' ye aldığınızı belirtmişsiniz, fakat ramlerin sitedeki fiyatı 772 TL.
Açıkçası 10-15 gün içerisinde dolarda da haraket olmadı kuponla mı satın aldınız merak ettim doğrusu :) Yurtdışı dahil bu fiyata satışı yok çünkü.
Ben aldığımda indirim vardı. Zaten bu RAM'leri seçmemin ve üstüne WebdenAl.com'dan almamın sebebi de bu indirimdi.

Herhangi bir kupon, yada kredi kartı ayrıcalığı kullanmadım. :)

Kıskanmadım dersem yalan olur. :D G Skill Trident Z RGB'den daha klas duruşu var(bence).

Renk derinliği ve tonu G Skill Trident Z RGB’ye göre daha güzel zaten. G Skill’de ışık saydam-mat arası bir yüzeyden geçince renk tonunu çok kırıyor ve Corsair daha kaba ve cazibeli duruyo bana göre ayrıca istenirse üstündeki kasa çıkarılıp her yeri ışık şeklinde de kullanabiliyorsunuz o yüzden ben de Corsair Vengeance RGB 2x8 3600 MHz RGB modelini tercih ettim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı