Corsair Vengeance RGB alınır mı?

bixsi

Kilopat
Arkadaşlar merhaba sistemi upgrade yapmıştım. RAM'lerim bu sistemde düşük kaldığını düşünüyorum. Kingston HyperX Fury 4x2 (16 GB) 2133 MHz. RAM alınırken neye önem göstermeliyim. CL ve b-diye muhabbetleri var hiç bilmiyorum. Kasamın içerisinde Corsair ağırlıklı malzemeler var. O yüzden aldığım RAM'in Corsair marka olmasını istiyorum. RGB olarak senkronize çalışması için. Bir tane buldum sizce bu alınır mı?

İşlemci: i7 10700K.
Anakart: ASUS Z490-P Prime.
RAM: Kingston HyperX Fury 4x2 (16 GB) 2133 MHz.
Ekran kartı: ASUS GTX1080 ( RTX 3080 bekliyorum)

3200 MHz CL16'da alabilirsin. 3600 yüksek bir frekans olsa da 18'de yüksek gecikme değeri. Hem daha az ödersin.

Bu ürünün CL'si nedir hocam? İyi mi yani bu? Birde bu var mesela bu biraz daha pahalı neden aralarında ne fark var acaba ? ilk mesajımda paylaştığım linkte cl18 yazmıyor ama bunda yazıyor. O yüzden mi bu daha pahalı.
3200 MHz CL16'da alabilirsin. 3600 yüksek bir frekans olsa da 18'de yüksek gecikme değeri. Hem daha az ödersin.
Bu daha mı mantıklı olur sizce hocam ?

Benim öyle. Ramler Samsung B-Die ama overclock yapamadım bir türlü. Şansın varsa sen yaparsın belki.

CL'si düşük olanların Overclok yapılması daha mı olası hocam ?
CL gecikme değeri anlamına geliyor. 3600 MHz CL18 olanlar 3200 MHz CL16 olanlardan sadece çok küçük bir miktar daha iyidir. (Overclock yapılmadığı sürece.) Fakat genelde 3600 MHz CL18 olanlarda daha iyi olan B-die kullanılır. B-die olması daha iyi bir OC performansı olması anlamına gelir.

CL'si düşük olanların Overclok yapılması daha mı olası hocam ?
O biraz silikon şansı. Diyorum ya benim ramler B-Die ama olmuyor. Belki de anakarttandır bilemiyorum.

Tamamdır peki son olarak hangisi alayım şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı