Corsair Vengeance RGB Pro 3600MHz vs. G.Skill Ripjaws V 3600MHz

Constanzia

Hectopat
2 RAM'den birini almayi dusunuyorum. Arada kaldim, yardimlarinizi bekliyorum. Sistemi 32 GB yapacagim. Malum kullandigim uygulamalardan dolayi oyle dusunuyorun. Onceligim Corsair olan cunku hem indirimde hem daha performansli sanirim.

Normalde 32 GB olarak alsam Corsair'in fiyati 1750 fiyati var. Eger ki 2 adet 16 16 alsam daha uyguna geliyor 1500 falan tutuyor. Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

1x16 fiyati 735'e geliyor en uygun fiyati.

2x16 fiyati 1720'e geliyor en uygun fiyati.

Diger RAM ise bu.

Son düzenleme:
Görünüm önemliyse Vengeance Pro alabilirsin. Eğer RGB önemli değil düzgün çalışsın yeter diyorsan Ripjaws V de iyidir.

2 RAM'den birini almayi dusunuyorum. Arada kaldim, yardimlarinizi bekliyorum. Sistemi 32 GB yapacagim. Malum kullandigim uygulamalardan dolayi oyle dusunuyorun. Onceligim Corsair olan cunku hem indirimde hem daha performansli sanirim.

Normalde 32 GB olarak alsam Corsair'in fiyati 1750 fiyati var. Eger ki 2 adet 16 16 alsam daha uyguna geliyor 1500 falan tutuyor. Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

1x16 fiyati 735'e geliyor en uygun fiyati.

2x16 fiyati 1720'e geliyor en uygun fiyati.

Diger RAM ise bu.

Corsair alın hocam. 200tl farka deger.

RAM'lerin gücünü sonuna kadar kullanmak istiyorsanız aşağıdaki ürünü öneririm ben, ilk attığınız ikisi aralarında büyük farklar yok. Corsair hem görünüş olarak hem de kalite olarak biraz daha önde.

Bu RAM'ler düşük gecikme değerleri ile diğerlerinden daha iyi bir seçenek.

Fark sadece RGB değil.

Arkadaslar yanlislikla 3200 olanin linkini koymusum duzelttim linki bu RAM'de 3600 olan olacakti. Sadece 32 GB ve 16 GB olanin tekli ve Single olarak fiyat farki var 1x16 2 adet almam fiyat bakimindan daha cazip geliyor bana bir zarar var mi ki 1x16 ile 2x16 almanin?

Arkadaslar yanlislikla 3200 olanin linkini koymusum duzelttim linki bu RAM'de 3600 olan olacakti. Sadece 32 GB ve 16 GB olanin tekli ve Single olarak fiyat farki var 1x16 2 adet almam fiyat bakimindan daha cazip geliyor bana bir zarar var mi ki 1x16 ile 2x16 almanin?
Bunlara bu kadar para vereceğine aşağıdaki arkadaşın attığı ürünü al. Senin baktığın ürünlerin hepsinin CL değeri 18. CL16 olduğunda çok daha düşük gecikme değerleri elde edersin. İşlemcin ile belleklerin hızlı iletişime geçmesi bence önemli.

RAM'lerin gücünü sonuna kadar kullanmak istiyorsanız aşağıdaki ürünü öneririm ben, ilk attığınız ikisi aralarında büyük farklar yok. Corsair hem görünüş olarak hem de kalite olarak biraz daha önde.

Anakart uyumlu RAM listelerine dikkat ederseniz her RAM'in 4 slot desteklenmediğini fark edersiniz. Ayrıca anakart uyum listelerindeki RAM'lerden almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı