Corsair Vengeance RGB Pro 8 GB 3200MHz CL16 vs 3600MHz CL18

Ram bu şekilde seçmeniz hata olacaktır.

Öncelikle anakart modelinize göre üreticinin test ettiği ramleri bir kontrol edin. Her anakart firması bunları yayınlıyor. Ryzen'ler ram konusunda hassas işlemcilerdir. 8 GB'lık tek kanal bir ram yerine 8x2 tercih etmeniz daha doğru olacaktır ki günümüzde 8 GB'ram gerçekten ucu ucuna yetişen bir ram miktarıdır.

Anakartınızın tavsiye modeli üzerinden ilerleyebilirsiniz. Benim tavsiyem ise G.Skill'in Samsung B-Die chipli ramleri yönünde olacaktır. kesinlikle işlemciniz ile daha iyi performans alırsınız.

16x2 Corsair 3600c16 Z zerisi ram almıştım 3700x işlemcim için ve mavi ekranlar ile boğuşup ramleri satmıştım. Şimdi ise G.Skill kullanıyorum ve çok çok daha iyi CPU performans test sonuçları almıştım ram değiştirince.

RAM bu şekilde seçmeniz hata olacaktır.

Öncelikle anakart modelinize göre üreticinin test ettiği RAM'leri bir kontrol edin. Her anakart firması bunları yayınlıyor. Ryzen'ler RAM konusunda hassas işlemcilerdir. 8 GB'lık tek kanal bir RAM yerine 8x2 tercih etmeniz daha doğru olacaktır ki günümüzde 8 GB'RAM gerçekten ucu ucuna yetişen bir RAM miktarıdır.

Anakartınızın tavsiye modeli üzerinden ilerleyebilirsiniz. Benim tavsiyem ise G.Skill'in Samsung b-die chipli RAM'leri yönünde olacaktır. Kesinlikle işlemciniz ile daha iyi performans alırsınız.

16x2 Corsair 3600C16 Z zerisi RAM almıştım 3700X işlemcim için ve mavi ekranlar ile boğuşup RAM'leri satmıştım. Şimdi ise G.Skill kullanıyorum ve çok çok daha iyi CPU performans test sonuçları almıştım RAM değiştirince.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Geri
Yukarı