Corsair Vengeance RGB Pro RAM 3200 MHz 4 adet takılırsa uyumlu olur mu?

Fullmotion

Hectopat
Corsair Vengeance RGB Pro RAM 3200 MHz White alacağım. Bu RAM'leri ikişerli olarak 2x8 şeklinde alırsam eğer çalışmama ihtimali var mıdır? 8x4 Quad kit olarak satılanlar neredeyse 350 TL daha pahalı. O şekilde çalışacağını pek düşünmüyorum. Toplamda 32 GB olacak sistemde. Görünüş olarak 4 slotu da doldurmak istiyorum. Anakart listesinde bulunmamakta. Alıp tecrübe edenler varsa eğer sevinirim. Ürün kodu: CMW16GX4M2C3200C16W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ana kart ile RAM arasında bir uyumsuzluk var diye hatırlıyorum. Forumda daha önce bu tartışılmıştı. Ayrıca ana kartının destek listesinde bu model yer almıyor. Tavsiyem farklı bir model bakmanız.

Bu RAM'leri alma amacım 8x4 şeklinde kullanabilmem. Destek listesinde şu an kullandığım G.Skill tridentz RAM'lerde gözükmemesine rağmen çalışıyor. Corsair 2x16 alsam çalışacağını biliyorum. Fakat benim istediğim 8x4 şeklinde çalışabilmesi. En sağlıklısı 8x4 kit olarak mı almak onu bilmiyorum. Corsair'in sitesinde 8x4 olan kitlerde X570 desteği olduğu yazıyor. Son çare 8x4 alıp fazladan para vermek sanırım.

Geri
Yukarı