Elektronik Corsair Vengeance RGB RT 2x16 GB 3600Mhz CL16 2.351,36 TL

2.290,34 TL görünüyor bende.

Sepete ekledikten sonra kargo + ithalat masrafları ile birlikte konu başlığındaki tutara geliyor hocam.

Belirtmekte fayda var; bu model amd ryzen için optimize edilmiş. İntel sisteminiz varsa sıkıntı yaşarsınız. Onun için RS veya Pro SL modellerine bakabilirsiniz.

Intel sistemimde kullanıyorum hocam. Bahsettiğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. XMP'yi direkt olarak enable ettim. Herhangi bir sorun yaşamadım bu birkaç aylık süreçte.

@P R O F O U N D @halogong @aksiyonel
0AA5B082-CA89-4F11-8496-40FDDFAAF456.jpeg

Merhaba, AMD için optimize edilmiş kısmı AMD yonga seti uyumluluğu olduğu anlamına geliyor. Bunun Intel'de çalışmaması gibi bir durum söz konusu değil. Anakartınızın uyumlu bellekler kısmını kontrol edebilir veya bellek kiti için SKU araması yapabilirsiniz.

28 Kasım'da satın almışım. CL16 3600 Mhz değerlerinde kullanıyorum. Ne bir hata verdi ne de bir uyarı. XMP bile enable ettim. Bence gönül rahatlığıyla satın alıp kullanabilirsiniz. İlgili Ram'lerin RS'den fiziki olarak farkı ise RS'de 6 adet led varken RT'de 8 adet led var ve kayan renkler kısmında harika bir görüntü sunuyor.

Ben 2x16 kullanıyorum. Bacanak ise 4x8 kullanıyor. Aşağıdaki resimden kontrol edebilirsiniz.

rt.jpg

Bu sadece pazarlama stratejisi. AMD için optimize edilmiş olsa bile Intel sistemlerde sıkıntı çıkartmamakta. Bununla ilgili yabancı forumlar dahil her yerde zibilyon tane konu açıldı.

Bkz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
https://www.quora.com/Can-you-use-AMD-RAM-on-an-Intel-motherboard

Ve hiçbirinde sorun olacağı yazılmamış çünkü paylaştığınız ekran resmi tamamen bir kolpa yani her okuduğunuza inanmayın çünkü bazıları sadece pazarlama stratejisi olmaktan öteye gitmiyor.

Geri
Yukarı