Corsair Vengeance RGB RT RAM Intel uyumlu mu?

tRoya06

Centipat
Anakart
MSI B560 TOMAHAWK WIFI
İşlemci
İ512400f
Arkadaşlar merhaba. Başlıktaki RAM'i satın aldım. Henüz sistemi kurmadığım için test edemedim. Ama ürünün sadece AMD sistemler için olduğunu öğrendim. Amazon'dan satın almıştım, açıklamasında Intel ile de uyumlu olduğu yazıyordu. Fakat öyle olmadığını öğrendim. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Pek bilgi sahibi değilim ve chipsete göre RAM ayrımı ilk defa duydum.
Ürün kodu: CMN32GX4M2Z3600C16

Son düzenleme:
Merak etme Intel ile de uyumlu. Sadece bazı RAM'ler özellikle AMD/intel için "optimize" edilmiş oluyor ama gerçekten bir fark olmuyor oyun vs performansına etki edecek.

Merak etme Intel ile de uyumlu. Sadece bazı RAM'ler özellikle AMD/intel için "optimize" edilmiş oluyor ama gerçekten bir fark olmuyor oyun vs performansına etki edecek.
Aşağıdaki resim Corsair global sitede canlı destek ile görüşmeme ait. Onlarda sadece Amd için olduğunu söylüyor. Gerçekten çok garip, deneme şansım olsa takıp denemek istiyorum ama sistem parçalarım henüz tam değil malesef.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-27 at 10.45.12.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-27 at 10.45.12.jpeg
    63,8 KB · Görüntüleme: 58
Sadece AMD için demiyor. "Özellikle AMD için üretilen serii" diyor. Sen kafana takma sorunsuz çalışır sisteminle.

Corsair yetkilisi de pek anlamıyor bu işlerden.

Bıraktığım videoyu izle oradaki arkadaş da soruyor yetkiliye. Cevap olarak" sadece Intel uyumlu diyor yetkili" ama videoda Intel sisteme takıp çalıştırıyor. Kısacası ilk mesajımda belirttiğim gibi çalışıp çalışmama olayı değil optimize etme olayı. Intel ile de AMD ile de çalışır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı