Corsair Vengeance vs XPG Gammix D30 vs GSKill Ripjaws V F4

en3s19

Decipat
Daha fazla  

Benim aklım G-Skill'de çünkü XPG'ye göre bildiğim kadarıyla daha iyi bir marka ve CL18 ile 3600 MHz desteği var. Corsair'i de listeye koymamın sebebi diğerlerine göre daha fazla alınması.

2 tane alacağım, dual channel kullanacağım.

Benim aklım G.Skill'de çünkü XPG'ye göre bildiğim kadarıyla daha iyi bir marka ve CL18 ile 3600 MHz desteği var. Corsair'i de listeye koymamın sebebi diğerlerine göre daha fazla alınması.

2 tane alacağım, Dual channel kullanacağım.
CL değeri ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur. Bütçe var ise anakartınızın ve işlemcinizin desteklediği maksimum MHz değerlerine sahip RAM'ler almanız en sağlıklısı olur.

Bunlara bakın. Attıklarınızdan alacaksanız G.Skill.

CL değeri ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur.
Arada 400 MHz fark varken 2 CL farkının hiçbir önemi yok.

CL değeri ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur. Bütçe var ise anakartınızın ve işlemcinizin desteklediği maksimum MHz değerlerine sahip RAM'ler almanız en sağlıklısı olur.
Bunlara bakın. Attıklarınızdan alacaksanız G.Skill.

Arada 400 MHz fark varken 2 CL farkının hiçbir önemi yok.
CL değerinin 18 olması 16 olmasından daha iyi değil mi? Şuan H310M-F kullanıyorum, 2666 MHz destekliyor ama ileride değiştireceğim. Aklımda 3600 MHz olan var, şimdilik bu anakartta sıkıntısız kullanabilir miyim?

CL değerinin düşük olması ideal, 3000MHz ve üzeri düşük gecikmeli tüm RAM'ler işinizi fazlası ile görecektir. Ufak MHz farklarının performansa katkısını da hissedebilmek için APU sistem kullanmak gerekiyor.

CL değerinin düşük olması ideal, 3000MHz üzeri düşük gecikmeli tüm RAM'ler işinizi fazlası ile görecektir. Ufak MHz farklarının performansa katkısını hissedebilmek için APU sistem kullanmak gerekiyor.
Şuan i5 10. nesil ve RTX 3060 kullanıyorum, Valorant'ta 130-140 FPS alıyorum. Tek modül 8 GB RAM var, eğer bu 3200 MHz Corsair'den 2 tane alıp dual channel kullanırsam ne kadar fark olur?

Şu an i5 10. nesil ve RTX 3060 kullanıyorum, Valorant'ta 130-140 FPS alıyorum. Tek modül 8 GB RAM var, eğer bu 3200 MHz Corsair'den 2 tane alıp Dual channel kullanırsam ne kadar fark olur?

Valorant'ta makas çok daha açılır ki ben Ryzen 5 3600 ve RX 570 ile 200FPS'in üzerinde değerler alıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı