Corsair veya Razer ekipman seti

TrUmutCan

Hectopat
Arkadaşlar yakında kendime mouse kulaklık klavye mouse pad alacağım. Önerilerinizi bekliyorum şu 3'ünden birini alacağım. Hepsi aynı marka olacak takıntım yoktur ama olursa da sorun yapmam.

1. Set:
  • Mouse: Corsair M65 Pro
  • Klavye: Corsair Gaming K95 RGB PLATINUM
  • Kulaklık: Corsair Void 7.1 Wireless
  • Mousepad: Corsair MM300
2.Set:
  • Mouse Razer Mamba Wireless
  • Klavye: Razer Blackwidow v2
  • Kulaklık Razer Tiamat 7.1 v2
  • Mousepad: Razer Firefly
3.set:
  • Mouse Razer Mamba Wireless
  • Klavye: K95
  • Kulaklık 7.1 v2 Tiamat
  • Mousepad Corsair MM300

Son düzenleyen: Moderatör:
Razer da üst seviye ürünler üretiyor ama Steelseries hem daha ucuz hem de bana göre daha kaliteli ürünler üretiyor. Size şöyle bir set önerebilirim:
  • Mouse: Steelseries Rival 700
  • Klavye: Steelseries Apex M800
  • Kulaklık: Steelseries Arctis 5
  • Mousepad: Steelseries Qck Prism
Yahut Logitech de alabilirsiniz. Gayet iyidir. Şöyle bir set de alabilirsiniz:
  • Mouse: Logitech G900 Chaos Spectrum
  • Klavye: Logitech G810 Orion Spectrum
  • Kulaklık: Logitech G933 Artemis Spectrum
  • Mousepad: Logitech G640
Aslında burada yazdığınız ve yazdığım bütün setler sizi uzun süre götürür. Arada kalmanızı gerektirecek bir şey yok. Yani Bugatti mi Porsche mi gibi bir soru oluyor. Burada yazılan bütün setler kalitelidir. Seçim sizin.

Bir seti komple tek bir markadan almak yanlıştır. Çünkü her marka her kategoride o fiyat için en iyisi olanları üretemiyor. Mesela Razer, fareler iyi, klavyeler başarısız. Corsair, klavyeler iyi, kulaklıklar iyi, fareler başarısız. Logitech, fareler iyi, kulaklıklar başarısız. Steelseries, kulaklıklar iyi, klavyeler başarısız. O yüzden tek bir markadan almaktansa, o fiyat için en iyi olan modeli almak çok daha mantıklıdır.

Son düzenleme:
Bir seti komple tek bir markadan almak yanlıştır. Çünkü her marka her kategoride o fiyat için en iyisi olanları üretemiyor. Mesela Razer, fareler iyi, klavyeler başarısız. Corsair, klavyeler iyi, kulaklıklar iyi, fareler başarısız. Logitech, fareler iyi, kulaklıklar başarısız. Steelseries, kulaklıklar iyi, klavyeler başarısız. O yüzden tek bir markadan almaktansa, o fiyat için en iyi olan modeli almak çok daha mantıklıdır.
Kesinlikle katılıyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı oluyor öyle olunca, hepsi için ayrı yazılımlar yüklemek zorunda kalıyoruz. Büyük ihtimalle ondan ötürü tek markada kalmaya çalışıyor olabilir arkadaşlar.

Geri
Yukarı