Corsair Void Elite Wireless ses kalitesi kötü

The.Kıvırcık

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ck Enerji / Kesinti ve İş Gücü Operatörü
Şu anda Corsair Void Elite Wireless kullanıyorum fakat internet kafeye gittim ve 300 TL'lik kulaklık ile daha iyi ses kasıyorum. Equalizer ayarı var biliyorum fakat nasıl yapıldıgı hakkında hiçbir fikrim yok. O kadar denememe rağmen 350 400 TL'lik kulaklıktan sanki daha net ayak sesi alıyorum. Corsair Void Elite Wireless equalizer ayarı olan varsa; FPS oyunu, Music, video olsun hepsinde ortak kullanabilecegim bir equlaizer ayarı var mı? Kulaklıga 2000 TL para verdim ve karşılıgını alamadıgımı hissediyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Programından manuel olarak soldan sağa +3, +5, +7, +5, +8, +2, +3, +5, +7, +10 yapın hocam %40 ses seviyesinde böyle kullanıyorum.

Hem müzik hem oyunda aynı EQ kullanmamak lazım. Müzikte sanal surround sesi bozar. Dinlediğin şarkılarda nasıl ses seviyorsan sana göre ayarla. Oyunda ses kasmak için EQ'da mid ve tiz sesleri arttırmalısın.
IMG_20220608_110723.jpg

Midrange genelde adım seslerine vs. denk gelirken High End ise silah sesleri, cam kırıkları gibi seslere denk gelir. Bir kulaklıkta yaptığın EQ ayarı başka kulaklıkta farklı sonuç verir. Bu prensiple oyunda dene yanıla sen seçeceksin. Kimi kulaklıkta bu ayarlar sıfır iken kendinden bas ağırlıklı, tiz veya mid ağırlıklı olabilir. Mesela kukaklık kendinden mid ağırlıklı ise adım sesi kasmak için mid sesleri arttırmana pek gerek olmaz veya az arttırırsız. Bu arada her kulaklığı bu EQ ile istediğin kıvama getiremezsin. Kulaklığın sunırı vardır. Sen EQ ile tizleri arttırmak istersin ama kukaklık fiziksel olarak bunu yapamaz ve seste bozulma olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı