Corsair Void Pro RGB alınır mı?

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Artics 5'ten sonra yeni bir kulaklık arayışına girdim aslında. Biraz gezinirken bu kulaklığı gördüm. İnsanlar internette kulaklığın iyi olduğunu söylemişler. Burada kullananlar vardır diye, buradan da yorum almak istedim.

Bazıları kulaklığın çok büyük olduğundan bahsetmişler, kolaylıkla kafadan düşüyormuş. Artics 5 kullanmış biri olarak, kulaklığın beni kafa tarafından aşırı sıktığını ve baş ağrısı yarattığını söylebilirim. Sanırsam bu rahat olacaktır diye düşünüyorum.

Sizce alınır mı? Görüşleriniz neler?

Alınabilir, güzel bir kulaklık. Alternatif olarak Razer Kraken T.E. Bakabilirsiniz.

Bazıları Void RGB'ye iyi derken, bazıları da iyi değil diyor. Açıkcası Razer da tercih etmek istemiyorum. Kafam aşırı karıştı.

Son düzenleme:
Void Pro RGB Wireless modelini 2 yıla yakın kullandım, açıkçası pek memnun kalmadım. Ses seviyesi yüksek ama ses dengesi (mid-tiz-bass) "bence" pek iyi değil, surround ses derinliği çok sığ ve bazı kulaklarda ergonomik olarak sorun çıkarabiliyor yapısı nedeniyle. Mesela bende yarım saatlik kullanımda bile ağrıya neden olabiliyordu.

Yalnız Arctis serisinin konforunun beğenilmediğine pek denk gelmiyorum, ayarını sana tam olarak uygun yaptığından emin misin? Çünkü Arctis serisine konforsuz diyorsan Void Pro daha da üzebilir seni. Önceden Arctis 7 kullandım, şu anda Arctis Pro Wireless kullanıyorum ve konfor konusunda en memnun olduğum kulaklıklar oldu ikisi de.

Not: Bu tür ekipmanlardaki tercihler kişiye göre değişebiliyor, benim beğenmediğim EQ ayarını sen beğenebilirsin. Ergonomik olarak bende sıkıntı yaratan kulaklık sende aynı sorunu yapmayabilir. Bir şekilde test etme şansın varsa bence almadan önce denemek daha iyi olur.

Void Pro RGB Wireless modelini 2 yıla yakın kullandım, açıkçası pek memnun kalmadım. Ses seviyesi yüksek ama ses dengesi (mid-tiz-bass) "bence" pek iyi değil, surround ses derinliği çok sığ ve bazı kulaklarda ergonomik olarak sorun çıkarabiliyor yapısı nedeniyle. Mesela bende yarım saatlik kullanımda bile ağrıya neden olabiliyordu.

Yalnız Arctis serisinin konforunun beğenilmediğine pek denk gelmiyorum, ayarını sana tam olarak uygun yaptığından emin misin? Çünkü Arctis serisine konforsuz diyorsan Void Pro daha da üzebilir seni. Önceden Arctis 7 kullandım, şu anda Arctis Pro Wireless kullanıyorum ve konfor konusunda en memnun olduğum kulaklıklar oldu ikisi de.

Not: Bu tür ekipmanlardaki tercihler kişiye göre değişebiliyor, benim beğenmediğim EQ ayarını sen beğenebilirsin. Ergonomik olarak bende sıkıntı yaratan kulaklık sende aynı sorunu yapmayabilir. Bir şekilde test etme şansın varsa bence almadan önce denemek daha iyi olur.

Kafa bandını ayarladım, üstüne kulaklığı kafa kısmından tutup genişletmeye bile çalıştım. İşe yaramamıştı. Dakikalık kullanımda bile, ciddi bir baş ağrısına sebep oluyordu. Kulaklığı çıkarıp dinlenmek zorunda kalıyordum. Baş ağrısı başka türlü gitmiyordu.

Sizin de dediğiniz gibi, konfor olayı kişiden kişiye değişiyor. Reddit'de bu olayı araştırdığımda, birçok kişinin bu sorunu yaşadığını görmüştüm. Virüs nedeniyle test etmek sakıncalı gibi geldi bana. Bu virüs olayları olmasaydı test etme şansım olurdu yine de.

Güncellenmiş Void Elite modelinde birçok sorun düzeltilmiş diyorlar. Ona bir göz atacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı