Corsair Void RGB USB Kulaklık Ekolayzer ve Dolby çalışmıyor

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Selamlar, uzun süredir kullandığım kulaklığımda dün başlayan bu sorunu hala çözemedim. Kulaklık ses ve mikrofonu çalışıyor fakat tuşlar veya program üzerinden ses profilleri arasında geçiş yaptığımda seste herhangi bir değişme olmuyor, aynı şekilde Dolby 7.1 ayarını da aktif ettiğimde değişme olmuyor.
Corsair Utility Engine güncel, firmware güncel fakat düzelmedi, sorunun kaynağı ne olabilir?

Eski bir sürüm kurmayı deneyin, belki sürümden kaynaklı problem olabilir SS'de de bir ara böyle bir problem olmuştu. Eğer çözüm olmaz ise tavsiyem başka bir PC'de denemeniz eğer gene olumsuz bir sonuç alırsanız Corsair ile iletişime geçin yardımcı olacaklardır.

Şuan iCUE yüklü fakat düzelme yok, birkaç ay önce indirmiş olduğum CUE 2.24.50 sürümünü yükledim, başka USB portlarında da denedim yine düzelmedi. Farklı bir cihazda deneyebilirsem sorunun kulaklık mı bilgisayarımdan mı kaynaklı olduğunu öğreneceğim.
Sorunu çözdüm arkadaşlar, kulaklığı kaldırıp tekrar tanımlama yapıyoruz. Aynı sorunu yaşayan olursa çözümü videoda :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Şuan iCUE yüklü fakat düzelme yok, birkaç ay önce indirmiş olduğum CUE 2.24.50 sürümünü yükledim, başka USB portlarında da denedim yine düzelmedi. Farklı bir cihazda deneyebilirsem sorunun kulaklık mı bilgisayarımdan mı kaynaklı olduğunu öğreneceğim.
Sorunu çözdüm arkadaşlar, kulaklığı kaldırıp tekrar tanımlama yapıyoruz. Aynı sorunu yaşayan olursa çözümü videoda :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynı sorun bende var çözüm nedir acaba video gözükmüyor

@emiröztekin Merhaba, mesajınızı yeni gördüm. Bu sorunu uzun süre yaşamıştım ve sanırım format ya da anakart değiştirdikten sonra düzelmişti. Videodaki çözüm şöyleydi:

Başlat>Ayarlar>Cihazlar kısmından kulaklığa tıklıyoruz, "cihazı kaldır" kısmına basıyoruz. Sonrasında kulaklığı bilgisayardan çıkarıp tekrar takıyoruz, 15-20 sn kadar sistem kulaklığı tekrar tanımlıyor. En son olarak masaüstü sağ alt köşeden ses simgesine tıklayıp "ses sorunlarını gider" yapıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı