Corsair Void Wireless 7.1 Kısık Ses Sorunu

sapocelo

Kilopat
Daha fazla  
Önceden HyperX Cloud Core kullanıyordum. Kulaklık haliyle ömrünü tamamladı. Ben de Corisar Void aldım ama biraz sıkıntı yaşıyorum. Kulaklıkta ses özellikle HyperX kulaklığıma göre çok az. EQ Preset kısmında Pure Direct seçili ve video izlerken sesi sonuna kadar açmam gerekiyor. Bu arada yaptığım şeyleri kısaca söyleyeyim.
  • - Firmware güncelledim.
  • - Corsair Utility Engine en güncel sürümde kullanıyorum.
  • - Kulaklığı şarj ettim.
Herhangi bir ince ayar ya da başka bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim. İyi Sosyal'ler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden HyperX Cloud Core kullanıyordum. Kulaklık haliyle ömrünü tamamladı. Ben de Corisar Void aldım ama biraz sıkıntı yaşıyorum. Kulaklıkta ses özellikle HyperX kulaklığıma göre çok az. EQ Preset kısmında Pure Direct seçili ve video izlerken sesi sonuna kadar açmam gerekiyor. Bu arada yaptığım şeyleri kısaca söyleyeyim.
  • - Firmware güncelledim.
  • - Corsair Utility Engine en güncel sürümde kullanıyorum.
  • - Kulaklığı şarj ettim.
Herhangi bir ince ayar ya da başka bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim. İyi Sosyal'ler!
Video izlerken sesi sonuna kadar açmanızın gerekmesi bana gayet normal geldi.

Hayır demek istediğim sesler olması gerekenden az. Şimdi Corsair Utility Engine programını sildim ve sesler arttı.
Yok mu bilgisi olan?

Son düzenleme:
Hocam hortlatıyorum ama sorununa çözüm buldunmu? Bende bugün itibariyle aldım fakat aynı şekilde ses seviyesinin düşük olduğunu düşünüyorum çözüm bulduysan ve paylaşırsan çok sevinirim :)

Yok hocam. Ses az derken Cloud Core' dan geçince sesin az olduğunu fark ettim. Belli bir süre kullanınca alışılıyor. Aynı zamanda 7.1 açıkken ses seviyesi artıyor ama yön bulma zorlaşıyor. Fps oyunları için özel kendim yaptığım eko ayarım var. Buyurun.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 282
Hocam bende Snopy Rampage SN-RW1'den Corsair Void Pro RGB'ye geçtim de bende de ses SN-RW1'e bakaraktan baya baya kısık ve güçsüz geliyo. Snopy'de filmleri,müzikleri güçlü ses versin diye %30'da dinlerken Corsair'de %100 açsam kulaklarım bana mısın demiyor. Sadece EQ ayarıyla mı çözdünüz sorunu?

Hocam bende Snopy Rampage SN-RW1'den Corsair Void Pro RGB'ye geçtim de bende de ses SN-RW1'e bakaraktan baya baya kısık ve güçsüz geliyo. Snopy'de filmleri,müzikleri güçlü ses versin diye %30'da dinlerken Corsair'de %100 açsam kulaklarım bana mısın demiyor. Sadece EQ ayarıyla mı çözdünüz sorunu?
Hocam ben de SN-RW1'den HS60'a geçtim, dediğiniz gibi bir düşüş hissetmedim ne kalitede ne ses seviyesinde.

Hocam ben de SN-RW1'den HS60'a geçtim, dediğiniz gibi bir düşüş hissetmedim ne kalitede ne ses seviyesinde.
Ya cihazda sorun vardı ya da başka bir sorun vardı. Bütün USB portlarını denedim,driveri sildim yükledim, sildim yükledim ama nafile. Ses sorunlarını gider diyorum sürekli ''Düşük ses aygıtı ses düzeyi'' düzeltildi diyor fakat durum hala aynı. Yabancı forumlarda da low sound diye konu açan çok olmuş fakat doğru düzgün bi çözüm sunan yok. Muhattap bulayım, sorunumu çözsünler desen Corsair'in Türkçe desteği yok. Olacak gibi değil dedim bugün iade için yolladım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı