Corsair VS450 Bu Sistem İçin Yeterli Midir?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Arkadaşlar sistemimin tükettiği gücü tamı tamına hesapladım şu şekilde bir tablo çıktı:

IMG_6894.PNG

Bu da Corsair VS450'nin tablosu:

IMG_6895.JPG

Sizce yeterli olur mu sıkıntı falan çıkarır mı?

Hesapladığın sistem 12v kanalından 32 amper ve 393w çekiyor. Senin alacağın güç kaynağı 12v kanalından 34 amper ve 408 watt güç veriyor. Daha iyi bir güç kaynağı almalısın. Net bütçeni ve tüm sistem özelliklerini kasandaki fanlarla beraber belirt.

@Jira

Hocam hayırlı olsun, yakışmış. :)

•Asus H55M Anakart
•Xeon X3470 (Aliexpress'ten yeni aldım, daha kullanmadım)
•2x4GB ddr3 Ram
•Evga GTX 970 SC
•Cooler Mastee Blizzard T2
•1TB HDD
•120GB SSD
•DVD Sürücü
•2x120mm Fan

@Jira @Neurevt
Sistemin 12v kanalından full loadda 350w ve 30 amper güç çekiyor. VS450 bu sistem için yeterlidir. Ama istersen daha gelecek vaad eden güçlü ve verimli bir güç kaynağı önerebilirim. Bu güç kaynağı sadece 80+ sertifikasına sahip. Bronze sertifikasına sahip değil.

Sistemin 12v kanalından full loadda 350w ve 30 amper güç çekiyor. VS450 bu sistem için yeterlidir. Ama istersen daha gelecek vaad eden güçlü ve verimli bir güç kaynağı önerebilirim. Bu güç kaynağı sadece 80+ sertifikasına sahip. Bronze sertifikasına sahip değil.
OC yapmayı düşünüyorum da aynı fiyata 4 ay kullanılmış Xigmatek XCP A600 80+ buldum, sizce hangisini alıyım ikinci el sorun değil benim için zaten 100.000 saat ömrü varmış.

OC yapmayı düşünüyorum da aynı fiyata 4 ay kullanılmış Xigmatek XCP A600 80+ buldum, sizce hangisini alıyım ikinci el sorun değil benim için zaten 100.000 saat ömrü varmış.
Çift 12v kanalından 45 amper ve 540watt veriyor. Güç kaynağının OVP, OPP ve UVP dışında koruması yok bunu baştan belirtmek gerek. SCP ve OCP mutlaka olmalı. 80+ verimlilik sertifikasına sahip ama kaliteli bir güç kaynağı olduğunu söyleyemeyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı