Corsair VS550 PSU'dan cızırtı sesi geliyor

Mery54

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Corsair VS550 80+ PSU kullanıyorum. Yaklaşık 2 ay önce almıştım.
Son iki gündür PSU'dan tıpkı elektrik direklerinden gelen cızırtı sesi gibi bir ses geliyor. Belirsiz bir süre devam edip ses yok oluyor. PSU şalterini kapayınca ses bayağı azalıyor. Bu neden kaynaklı olabilir?
*Sistemde UPS kullanıyorum.

Zaten halihazırda belirsiz bir kapanma sorunu var. Resmen beni servise götür diyor arkadaş :D

Aynı PSU bende de var fakat böyle bir sorunum yok. Hatalı ürün veya benzer bir şey olabilir en yakın zamanda servise götürmenizi öneririm.

Arkadaşlar, Corsair VS550 80+ PSU kullanıyorum. Yaklaşık 2 ay önce almıştım.
Son iki gündür PSU'dan tıpkı elektrik direklerinden gelen cızırtı sesi gibi bir ses geliyor. Belirsiz bir süre devam edip ses yok oluyor. PSU şalterini kapayınca ses bayağı azalıyor. Bu neden kaynaklı olabilir?
*Sistemde UPS kullanıyorum.

Zaten halihazırda belirsiz bir kapanma sorunu var. Resmen beni servise götür diyor arkadaş :D

Bende yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum bilgisayarı fişe takıyorum kullanmaya başlıyorum yaklaşık 5 dk sonra belli aralıklarla elektrik cızırtısı geliyor bilgisayarı normal kapattıktan sonra da cızırtı devam ediyor belli aralıklarla. Fişi çekince duruyor sizin probleminiz de böyle mi böylese ne yaptınız? Ben İtopya'dan toplatmıştım ve hala garantisi var gibi duruyor göndermeyi düşünüyorum bu arada kontrol kalemi ile PSU'nun kasaya bağlandığı vidalara dokunduğumda kontrol kalemi yanıyor bilen birileri yardımcı olabilir mi? Kullanmaya devam etsem bilgisayara zarar verir mi ya da İtopya'ya göndersem değişim yaparlar mı? Acil yardım edebilir misiniz zor durumdayım

Geri
Yukarı