Corsair VS650 3070 Ti sisteme yeter mi?

mcOffie

Picopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler.

Corsair VS650 650 watt PSU sahibiyim. Sistemim B550 anakart, 3070 Ti ve 5600X işlemci. Bu Power Supply bana yeter mi? Bazen PCI-e 8 pin kabloları çok ısınıyor.
Kablolardan Coil Wine tarzı sesler geliyor. Her şey stabil olmasına rağmen arada performans kayıpları yaşıyorum bu PSU'dan olabilir mi?

Not: Tüm parçalarım sıfır sadece PSU ikinci el aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence güç kaynağını keşke sıfır alıp işlemci ram anakart ikinci el olarak alsaydınız güç kaynağı bence PC için en önemli parçalardan biridir.

Bence bu sisteme vs 650 yeter ama ileride sorun yaşamamak adına 750w PSU alırdım ben olsam. Çünkü ekran kartı baya güç tüketimi yapıyor tam yükte tüm donanımlarınız için sıkıntı şimdi olmasa da sonra yaşatabilir (ses vs...)

Bence bu sisteme vs 650 yeter ama ileride sorun yaşamamak adına 750W PSU alırdım ben olsam. Çünkü ekran kartı bayağı güç tüketimi yapıyor tam yükte tüm donanımlarınız için sıkıntı şimdi olmasa da sonra yaşatabilir (ses vs...)

GPU'nun ısınması omunla alakalı olabilir mi 1200 wat PSU ile GPU hiç ısınmıyor.

GPU'nun ısınması omunla alakalı olabilir mi 1200 wat PSU ile GPU hiç ısınmıyor.
Evet onunla alakalı olabilir PSU'nuz çok ısınıyorsa bunun sebebi baya yük altında olduğunu gösterir.

Merhaba, yeni konu açmak istemedim bende 3070 Ti siparişi verdim aynı PSU bende de var 1080p kullanacağım şu anlık sorun yaratır mı?

Geri
Yukarı