Corsair VS650 vs CV650

xorsen

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. Yeni sistem topluyorum. Kasa konusunda Corsair'in Spec Delta RGB modeline karar verdim. Kasa şu an piyasada PSU ile birlikte satılıyor. Tek satıldığına hiç denk gelmedim. PSU konusunda bir ikileme düştüm. Bazı satıcılar bu kasanın içinde CV650 PSU gönderiyor bazıları ise Vs650. Aralarında aşağı yukarı 200-230 TL civarında bir fark oluyor (VS650 daha ucuz). Vs modelinin 2018 olmayan sürümlerinde kronik sorunlar olduğunu fakat forumda Recep abinin de açtığı başlıktan 2018 sürümü ile bu sorunların giderildiğini öğrendim. Biraz daha araştırdım. 2018 sürümünde de nadir de olsa ses sorunu yaşayanlar olduğunu fark ettim. Sizce aradaki fiyat farkını verip CV650'yi mi almalıyım yoksa VS650 modeli gönül rahatlığıyla alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CV serisi VS serisinden kablo olarak daha iyi. Daha farkları vardır ama benim bildiğim bu. Bence imkan varsa CV alınmalı çünkü yeni olan model.

Şöyle bir kombinasyon yapın. Daha üst sınıf güç kaynağı her zaman iyidir. :)

Bence eğer PSU'yu ayrı alacaksanız farklı kasa modellerine bakmanız daha iyi olur.
Yok hocam ayrı almayacağım. Ayrı kasa tek satılmıyor zaten şuan.

Şöyle bir kombinasyon yapın. Daha üst sınıf güç kaynağı her zaman iyidir. :)
Güzel bir kombinasyon fakat bütçemi aşıyor biraz maalesef :( Teşekkür ederim öneri için bütçeyi bir şekilde artırabilirsem bu kombinasyona da yönelebilirim.

Merhaba. Ben VS650'li modeli kullanıyorum. Ses vs hiçbir problem yok. Gayet sağlıklı çalışıyor. Ama tabii ki bütçen el veriyorsa daha iyi PSU'ları tercih etmen iyi olur.

Sizin kasa-güç kaynağı ikilisi için maksimum bütçeniz nedir? Ayrıca sistem özellikleriniz belliyse sunabilir misiniz? Corsair'in bu Bundle'ı çok sattı ve hala da satıyor ancak Airflow açısından daha iyi bir kasa bulunabilir. PSU konusu ise haliyle orta halliye kayacaktır.

Sizin kasa-güç kaynağı ikilisi için maksimum bütçeniz nedir? Ayrıca sistem özellikleriniz belliyse sunabilir misiniz? Corsair'in bu Bundle'ı çok sattı ve hala da satıyor ancak Airflow açısından daha iyi bir kasa bulunabilir. PSU konusu ise haliyle orta halliye kayacaktır.
max 1000-1150 Tl arasına çıkabilirim kasa+psu için.
Ryzen 5 3600
2x8 3200 mhz ram
Msi B450 Tomahawk max
Piyasanın durumundan dolayı maalesef henüz ekran kartı alamadım sistemi açmak için idarelik bir ekran kartı takacağım. Ekran kartı için düşüncem rx5600xt/5700/imkan olursa RTX 3060 olacak
Merhaba. Ben VS650'li modeli kullanıyorum. Ses vs hiçbir problem yok. Gayet sağlıklı çalışıyor. Ama tabii ki bütçen el veriyorsa daha iyi PSU'ları tercih etmen iyi olur.
ne zamandan beri kullanıyorsunuz?

Yok hocam ayrı almayacağım. Ayrı kasa tek satılmıyor zaten şuan.
Biliyorum benim kasa zaten Spec-Delta şunu belirtmeye çalışıyorum eğer bütçeniz el veriyorsa ayrı olarak alırsanız daha iyi olur hem model seçme şansınız da çoğalacaktır ama yoksa CW sorununa dikkat edin VS serisindeydi sanırım yeni model ile düzeltildi deniyordu ancak benim aldığım yeni model olmasına rağmen 3-5 ay CW sorunu yaşadım. (Çok ses yapmadığı için kullanıyordum sonra belirttiğim gibi kesildi) VS650 ve CV650 arasında fan boyutu ve kablo tipi farkı dışında bir fark yok gibi özelliklerini ekliyorum ama isterseniz yine sitesinden bakarsınız:
1619213255605.png

Max 1000-1150 TL arasına çıkabilirim kasa+PSU için.
Ryzen 5 3600.
2x8 3200 MHz RAM.
MSI B450 Tomahawk Max.
Piyasanın durumundan dolayı maalesef henüz ekran kartı alamadım sistemi açmak için idarelik bir ekran kartı takacağım. Ekran kartı için düşüncem rx5600xt/5700/imkan olursa RTX 3060 olacak.

Ne zamandan beri kullanıyorsunuz?

Yaklaşık 3 aydır. Günde 12 saatten fazla açık PC.

Geri
Yukarı