Cort X6 elektro gitar alınır mı?

Jugram

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bütçeden dolayı 2.el gitar arayışındayım ve Cort markasını araştırıyorum. Cort x6 veya bu markanın herhangi bir gitarını almayı düşünüyorum, önerir misiniz?

Cort olarak G100 kullandım bir tek. Yeni başlayan biri için gayet güzel gözüküyor ancak bu paralara bulacağınız gitar çok büyük ihtimalle akord kaçırır/çok sık düzeltmek zorunda kalırsınız. Benzer fiyatlarda olan Schecter SGR Banshee-6 kullanıyorum. Manyetik dizilimi HH şeklinde.

Önermem. Bütçeniz nedir? Ne tarzları çalmayı düşünüyorsunuz?
Sert tonlar da çalmayı düşünüyorum, bütçem amfisiz 1300tl falan yeni başlayacağım ve 12.sınıf olduğum için çok üst düzey bir şey almak istemiyorum. Tabi bu ekonomi ile 1300tl ye ne eder bilemiyorum.
Cort olarak G100 kullandım bir tek. Yeni başlayan biri için gayet güzel gözüküyor ancak bu paralara bulacağınız gitar çok büyük ihtimalle akord kaçırır/çok sık düzeltmek zorunda kalırsınız. Benzer fiyatlarda olan Schecter SGR Banshee-6 kullanıyorum. Manyetik dizilimi HH şeklinde.
Akord kaçırma olayını çok duyuyorum her kaçırdığın da düzeltsem çok mu çile olur ?
Önermem. Bütçeniz nedir? Ne tarzları çalmayı düşünüyorsunuz?
Washburn x series adlı gitarı vereyim diyordu yakın bir tanıdığım sizce o marka nasıl ?
Washburn x series adlı gitarı vereyim diyordu yakın bir tanıdığım sizce o marka nasıl ?

Son düzenleme:
Bunlar alınabilir:
Linkler örnek olması içindir. Araştırırsanız bu modelleri biraz daha ucuza bulabilirsiniz.

Gitardan ne beklediğinize bağlı. Bana sorarsanız parasını haketmiyor. 2 yıl önce 400-500 liralara alınan gitardı. O zamanlar olsa belki bir nebze alınabilirdi fakat şuan 1000 lira üstüne daha f/p gitarlar alınabilir. Yeni başlayacaksanız bu tarz gitarlara bakmaktansa h-s-s dizilimli sorunsuz, uğraştırmayacak ve gitardan soğutmayacak modellerden bir gitar almanız sizin için daha iyi olabilir. Gitar sorunlarından bıkıp gitar çalmayı bırakan çok kişi var. Hem kendi tarzınızı bulana kadar elinizde daha çok ton olmuş olur.

Sert tonlar da çalmayı düşünüyorum, bütçem amfisiz 1300tl falan yeni başlayacağım ve 12.sınıf olduğum için çok üst düzey bir şey almak istemiyorum. Tabi bu ekonomi ile 1300tl ye ne eder bilemiyorum.

Akord kaçırma olayını çok duyuyorum her kaçırdığın da düzeltsem çok mu çile olur ?

Hocam Washburn modellerini bilmiyorum. Ancak diğer üyemizin attığı gitarlar başlangıç için en ideal modeller bile denilebilir. Misal, ben biraz daha piştikten sonra Extreme modeline yükseltmeyi düşünüyorum. Bu arada bu bütçede sakın humbucker ve single barındıran gitarlara bakmayın (Grg170Dx hariç). Kalitesi kullandıktan sonra can sıkabilir, zaten yeni başlıyorsanız Single manyetikli olanlara bakın, biraz daha güzel verir sesleri.

Akord kaçırma olayı tamamen muhafaza etmeye bağlı bir durum. Gitarın sapına yük binmemeli, ani sıcaklık değişimine sahip veya güneş altına denk gelecek yerlere koyulmamalı. Zaten birçok kolay taba sahip şarkı normal tune'a sahip, yani siz oynamadıkça aşırı değişime uğramaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı