Cortana nasıl kullanılabilir?

Fischerk

Hectopat
Merhabalar. Cortana'yı kullanmak istiyorum fakat bölgenizde kullanılamıyor diyor. Türkiye'de olmadığı için böyle dediğini biliyorum. İnternetten araştırdım bölgeyi ve dili Amerika yapınca oluyormuş. Single Language kullanıyorum ve dili değişmek için sıfırlamak gerek. Başka bir çözümü yok mu kullanmak için?

Merhabalar. Cortana'yı kullanmak istiyorum fakat bölgenizde kullanılamıyor diyor. Türkiye'de olmadığı için böyle dediğini biliyorum. İnternetten araştırdım bölgeyi ve dili Amerika yapınca oluyormuş. Single Language kullanıyorum ve dili değişmek için sıfırlamak gerek. Başka bir çözümü yok mu kullanmak için?

Türkçeyi silip İngilizce yükleyebilirsiniz, bunun videoları var internette.

Bilgisayarı resetledikten sonra ülkeyi United Kingdom seçmiştim (dil İngilizce), Cortana açık.

1620742383105.png

Edit: Tek çare reset diye biliyorum.

1. Yukarıdaki İngilizce dil paketini sisteminize indirin (64 Bit için) ve arşivden çıkarmadan C: dizinine atın.
2. Windows PowerShell'i yönetici olarak çalıştırın ve Dism /online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab kodu ile dil paketini yükleyin.
3. Kurulum sonrası Regedit'ten \HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language konumuna gelin ve default değerini "0409" olarak değiştirin.
4. İşlemler bitince sistemi yeniden başlatın.

Not: Sistem geri yükleme noktası oluşturmadan bu işlemi yapmayın.

Kaynak: How to Change Language of Windows 10 Single Language Without Format
Dil paketi için kaynak: UUP dump

@Connor The Android Son durum nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı