Cortana'ya Ne Zaman Türkçe Gelecek?

Ne zaman Cortana Türkçe olacak? Google Asistan oldu. Siri oldu. Cortana? Saygılar.

Hala gelmedi fakat eğer kullanmak istersen Windows'unu İngilizce (amerikan) diline, konumuna ise ABD yapmalısın. 2017 yılında hala çalışıyoruz demişlerdi hala gelmedi. 3 yıl oldu bu kadar zor olamaz. Siri çok hızlı gelmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Asistan geldi, Siri kaç yıldır Türkçe, bir şu Cortana'yı yapamadılar.
Kaç yıldır "Çalışıyoruz." diyorlar ama bir türlü bitmedi "çalışmalar"ı. Ben de bekliyorum.
Bu yorumu yazalı neredeyse bir yıl geçmiş, hâlâ bir gelişme yok. Sanırım artık ümidi kesmeye başlayabiliriz.

Kardo Windows 10 dedem yaşına geldi 5 yaşına girdi Windows 350 çıkcak hala yok Türkiye Microsoft'un en büyük alıcısı Türkiye'de %90 Windows oranı var Microsoft dünyadaki cirosunun 2 katını Türkiye'den sağlıyor çünkü Amerika zaten Apple diğer ülkelerdede Apple oranı yüksek ama Türkiye'de öyle diğil türküz diyemi yapıyorlar çözemedim en büyük alıcalırıyız ama bize hizmet yok gençler artık bizede Pardus düşer yakında Pardus'a siride gelir hemde yerli tavsiyem: Pardus.

Kardo Windows 10 dedem yaşına geldi 5 yaşına girdi Windows 350 çıkcak hala yok Türkiye Microsoft'un en büyük alıcısı Türkiye'de %90 Windows oranı var Microsoft dünyadaki cirosunun 2 katını Türkiye'den sağlıyor çünkü Amerika zaten Apple diğer ülkelerdede Apple oranı yüksek ama Türkiye'de öyle diğil türküz diyemi yapıyorlar çözemedim en büyük alıcalırıyız ama bize hizmet yok gençler artık bize de Pardus düşer yakında Pardus'a siride gelir hem de yerli tavsiyem: Pardus.

Maalesef onu geçtim aynı mantık çoğu ürünün kullanım klavuzunda Türkçe yok rusça arapça var Türkçe yok hani bu en basit örnek Samsung bixby de öyle hala çalışılıyormuş Türkçe rusça çince ve arapçadan çok zor bir dil olmasa gerek.

Kardo Windows 10 dedem yaşına geldi 5 yaşına girdi Windows 350 çıkcak hala yok Türkiye Microsoft'un en büyük alıcısı Türkiye'de %90 Windows oranı var Microsoft dünyadaki cirosunun 2 katını Türkiye'den sağlıyor çünkü Amerika zaten Apple diğer ülkelerdede Apple oranı yüksek ama Türkiye'de öyle diğil türküz diyemi yapıyorlar çözemedim en büyük alıcalırıyız ama bize hizmet yok gençler artık bizede Pardus düşer yakında Pardus'a siride gelir hemde yerli tavsiyem: Pardus.
Kardo %90 Win kullanım oranı varsa %80'i lisanssız kullanım, %9 oem lisans (laptoplar, markalı kasalar vb) %1 de windows'a para verip (1900tl) lisans alanlardır.
Sonuç olarak aslında Microsoft TR pazarından neredeyse kullanım/kazanç olarak pek kazanamıyor.

1608994816503.png

Hiçbir ayar değiştirmedim ama böyle bir düğme geldi. 2021'de Türkçe cortana gelir inşallah.

Kardo %90 Win kullanım oranı varsa %80'i lisanssız kullanım, %9 oem lisans (laptoplar, markalı kasalar vb) %1 de windows'a para verip (1900tl) lisans alanlardır.
Sonuç olarak aslında Microsoft TR pazarından neredeyse kullanım/kazanç olarak pek kazanamıyor.
Dolaylı olarak o 20 tl'Lik üründen kar payları var çünkü o fiyata onlar satıyor zaten toplu olarak 10.000 tane veriyor tanesini 20'den hesaplıyor adamda bunları alıyor 30'a satıyor olay bu.

Geri
Yukarı