Cortana'ya Türkçe Dil Desteği Gelmesi İçin Destekliyoruz

Ben bir yerde 2015'te geleceği hakkında haberler duymuştum ama dün kaynağı aradım bulamadım maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 senedir okuldan öğrenemediğim İngilizceyi bu gacıyla konuşmak için öğreniriz cidden. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Abi şuna baksana bayağı ben bununla muhabbet ederim bildiğin olmuş bu beta süreci böyleyse kim bilir son hali nasıl çıkar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de bu var.

Windows Phone platformundan nefret ederim ama Türkçe olması için destek veriyorum. Sen bunu bu ülkede satıyorsan yapmak zorundasın zaten ve ülkemizde en çok satılan marka.

Bence Microsoft Cortana ya Türkçe dil desteği getirmeli, sonuçta Siri ye büyük bir rakip, onun bir adım önünde olmalı.

Cortana sesli mesaj asistanıdır nasıl iPhone da Siri varsa Windows Phone'da da 8.1 güncellemesi ile Cortana gelecektir tabi çoğu videoda Cortana'nın Siri'ye karşı ezici bir üstünlüğü gözüküyor. Çünkü yapay zekayı çok iyi aktarmışlar. Gerek olduğunda sana yardım ediyor, gerek olduğunda küfrediyor...

Cortana'yı taciz eden kullanıcıya Cortana yine kırmadan zeka dolu bir cevap veriyor. Kullanıcı: “Seni öpebilir miyim?” diye bir soru soruyor cevabını kibarca alıyor.
Cortana: “Zekama hayranlığını takdir ediyorum, ama yapay olduğumu unutma.”

Ve artık kullanıcı dayanamamış olacak ki Cortana'ya açılma kararı alıyor. Kullanıcının “Beni seviyor musun?” sorusuna karşılık Cortana yine sanki gerçek bir insanmış gibi cevap veriyor.
Cortana: “Buna içten bir cevap verebilmem için, bir hayli gelişmeye (hakkında daha çok bilgi edinmeye) ihtiyacım var.” Ve son olarak Cortana'ya evlilik teklifi geliyor. Kullanıcının “Benimle evlenir misin?” sorusuna, Cortana: “Pekala, bir plan yapmamız gerekecek. Ben daha fazla insan olmaya çalışacağım, sen de daha fazla dijital olmaya çalışacaksın.” diyerek kabul etmese de tam anlamıyla kapıları kapatmıyor.

Bunlara ek olarak şarkı söyle dediğinde şarkı söyleyen, baban kim diye sorduğunda Bill Gates diyen Cortana ayrıca randevularınız çakışırsa sizi uyarıyor.

Geri
Yukarı