Rehber Cortana'yı programsız kaldırmak

Merhabalar, bugün sizlerle bugün bulmuş olduğum muhteşem Windows uygulamalarını delici bir formül paylaşıyorum.

-Adım 1-
TakeOwnership
Buradaki dosyamızı indirip "Install take ownership.reg" dosyasına çift tıklayalım. Daha sonra evet diyerek ekleyelim.

-Adım 2-
C:\Program Files\WindowsApps adresine gidelim. Ama önce Explorer üzerinden gizli dosyaları göster'i açalım.
Daha sonra bir adım geri gelelim. Yani bu ekrana:

1620758275839.png

Sağ tık yapalım ve take ownership diyelim.

1620758287277.png

Daha sonra klasörün içine girelim, arama sekmesine "Cortana" yazıp çıkan tüm dosyaları silelim.
Bu yöntemle istediğiniz her Microsoft uygulamasını silebilirsiniz. Saygılarla, TheMarqE.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bugün sizlerle bugün bulmuş olduğum muhteşem Windows uygulamalarını delici bir formül paylaşıyorum.

-Adım 1-
TakeOwnership
Buradaki dosyamızı indirip "Install take ownership.reg" dosyasına çift tıklayalım. Daha sonra evet diyerek ekleyelim.

-Adım 2-
C:\Program Files\WindowsApps adresine gidelim. Ama önce Explorer üzerinden gizli dosyaları göster'i açalım.
Daha sonra bir adım geri gelelim. Yani bu ekrana:

Eki Görüntüle 1018989

Sağ tık yapalım ve take ownership diyelim.

Eki Görüntüle 1018990

Daha sonra klasörün içine girelim, arama sekmesine "Cortana" yazıp çıkan tüm dosyaları silelim.
Bu yöntemle istediğiniz her Microsoft uygulamasını silebilirsiniz. Saygılarla, TheMarqE.
Tehlikeli şeyler yapıyorsun ama güzel şeyler. Take ownershipten önce ben buradan kendime yetk,i almıştım. Oradan Store uygulamalarıyla oynuyordum :) :
1620759372089.png

Bu arada başlığa rehber eklettirdim :)

Tehlikeli şeyler yapıyorsun ama güzel şeyler. Take ownershipten önce ben buradan kendime yetk, i almıştım. Oradan Store uygulamalarıyla oynuyordum :) :
Eki Görüntüle 1019014

Xbox Game Pass dosyalarını da ellemek için izin istiyor bayağı uğraşmıştım.

Tehlikeli şeyler yapıyorsun ama güzel şeyler. Take ownershipten önce ben buradan kendime yetk, i almıştım. Oradan Store uygulamalarıyla oynuyordum :) :
Eki Görüntüle 1019014

Ben oraları hiç sevmiyorum. Bir keresinde UAC ayarlarını bozmuştum :D.

Güzel rehber teşekkürler. Pek bu Takeownership'i daha sonra sistemden kaldırabiliyor muyuz?
Dediklerinizi uyguladım ama bende hiçbirşey silmedi ve hepsinde bu mesajı aldım dosyaların:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    108,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı