Cougar Aqua radyatöre Rampage fan takılmalı mı?

Leozihm

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, elimdeki kasa bu RAMPAGE SHAKE 4x120mm RGB Fanlı 600W 80Plus BRONZE MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ve üst tarafta 2 adet RAMPAGE 6C-120 1x120mm DOUBLE RING 6 RENK LEDLİ FAN fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bundan var. Dışarı üfleyecek şekilde takılı sıvı soğutma alacağım ve o da COUGAR AQUA ARGB 240 2x120mm FANLI İŞLEMCİ SIVI SOĞUTUCU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu olacak. Radyatörü üst tarafa takacağım ve aynı zamanda egzoz görevi görmesini istiyorum. Kendi fanlarını mı öne koyayım Rampageleri mi? Egzoz fanı olmasını istediğim için ikisini de dışarı üfleyecek şekilde konumlandırmalıyım sanırım. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Alacağınız sıvı soğutma nedense bana pahalı geldi, bir de toplayacağınız sistemin işlemcisi nedir? İlla alacaksanız pull-push şeklinde takabilirsiniz.
Pull-push bkz:

1630426662237.png

Alacağınız sıvı soğutma nedense bana pahalı geldi, bir de toplayacağınız sistemin işlemcisi nedir? İlla alacaksanız pull-push şeklinde takabilirsiniz.
Pull-push bkz:

Eki Görüntüle 1154343

Ryzen 53600'üm var halihazırda hani iyi soğusun istiyorum hava soğutmalıya da para vermek istemiyorum almışken sıvı olsun.
Pull-push bkz:

Eki Görüntüle 1154343

Bir de bilgin varsa sorayım şimdi sıvı soğutma olunca kasada tek ısı yayan şey ekran kartı olacak bu yüzden ekran kartının altına da alabilirim o 2 fanı hava soğutmalı başka bir şey olmayacığından soğuk hava olur büyük oranda içerisi ve direkt ekran kartının fanlarına püskürtebilirim içerdeki havayı.

Her şeyden önce o kasayı değiştirmeni tavsiye ediyorum. Alt tarafa takacağın fanların pek etkisi olmuyor.
Kasada bir problem yok. Önü mesh. Kasayı önceden gördüm, tek sıkıntılı parçası PSU.

Kasada bir problem yok. Önü mesh. Kasayı önceden gördüm, tek sıkıntılı parçası PSU.

PSU'yu bir yıldır kullanıyorum bir sıkıntı yaşatmadı zaten 80Plus bronz var cok iyi olmasa da sertifikalı olduğu için sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Her şeyden önce o kasayı değiştirmeni tavsiye ediyorum. Alt tarafa takacağın fanların pek etkisi olmuyor.

Zararı olmasın da zaten fan var elimde 2-3 derece bile okay benim için kasanın da sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum.

Kasadan kastım oydu zaten, ürün PSU ile birlikte satıldığından kasayı değiştir dedim.

PSU'yu bir yıldır kullanıyorum bir sıkıntı yaşatmadı zaten 80Plus bronz var cok iyi olmasa da sertifikalı olduğu için sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Zararı olmasın da zaten fan var elimde 2-3 derece bile okay benim için kasanın da sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum.

Ben de sistemi yeni topluyorsunuz sanmıştım, bütün parçaları Vatan'dan alacağınız için sıvı soğutmayı da oradan almak istiyorsunuz gibi düşündüm. Sizin yerinizde olsam başka bir yerden alırdım sıvı soğutmayı 1-2 video izler nasıl takılır çözersiniz boşuna 300-400 lira fazla para vermeyin.

Kasadan kastım oydu zaten, ürün PSU ile birlikte satıldığından kasayı değiştir dedim.

Ben de sistemi yeni topluyorsunuz sanmıştım, bütün parçaları Vatan'dan alacağınız için sıvı soğutmayı da oradan almak istiyorsunuz gibi düşündüm. Sizin yerinizde olsam başka bir yerden alırdım sıvı soğutmayı 1-2 video izler nasıl takılır çözersiniz boşuna 300-400 lira fazla para vermeyin.

Öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için şöyle karar verdim o üstteki 2 fanı ekran kartı altına alacağım çift taraflı bantla 960 TL'ye de internetten SilverStone PF240 alacağım üste takacağım o zaten egzoz görevi de göreceğinden iyi bir akış olur diye düşünüyorum.

Öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için şöyle karar verdim o üstteki 2 fanı ekran kartı altına alacağım çift taraflı bantla 960 TL'ye de internetten SilverStone PF240 alacağım üste takacağım o zaten egzoz görevi de göreceğinden iyi bir akış olur diye düşünüyorum.

İşte o fanları hiç alta takmayın radyatörün diğer tarafına takın. Alt taraftaki fanlar pek işe yaramıyor.

İşte o fanları hiç alta takmayın radyatörün diğer tarafına takın. Alt taraftaki fanlar pek işe yaramıyor.

Ya amacım ekran kartını soğuk tutmak yine de yardımcı olmaz diyorsanız üste alırım da bana işe yarar gibi geliyor çünkü ekran kartını 4 fanla soğutmuş olacağız bir de kasama uyumlu değil mi bu soğutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı