Cougar MX440 kasada fanlar çalışmıyor

wiedland

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Cougar MX440 kasaya dün sistemi kurdum ancak fanları çalıştıramadım. Harici aldığım fanları anakartta taktım ancak kasanın kendi fanlarını takacak yeri bulamadım. SYS fan yazan hiçbir yer ile uyumlu da değil. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Anakart modeli MSI B550M Pro VDH Wi-Fi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese. Cougar MX440 kasaya dün sistemi kurdum ancak fanları çalıştıramadım. Harici aldığım fanları anakartta taktım ancak kasanın kendi fanlarını takacak yeri bulamadım. SYS fan yazan hiçbir yer ile uyumlu da değil. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Anakart modeli MSI B550M Pro VDH Wi-Fi.

Kasanın kendi fanları kontrolcüye takılıyor olabilir.
Diğer kapağı açın orada kontrolcü olması lazım.

Kasanın normalde 4 adet fanı bulunuyor. Bu da bir fan kontrolcüsü olması gerektiği anlamına gelir. Kasanın sağdaki kapağını açın orada kontrolcüyü göreceksiniz. Umarım fan bağlantıları uyuyordur yoksa ya başka bir kontrolcü almanız gerek ya da fanları değiştirmeniz.

Fan kontrolcü varsa bunun beslemesini kontrol edin. Bir ihtimalle de birbirine tren gibi ekli olabilir. Böyleyse de PSU'dan besleme yapmak gerekir.

Fan kabloları birbirine geçmiş durumda ama PSU'da takılacak bir yer yok. Kasa ve PSU içinde aldım. Maalesef kontrolcü de yok kasada. Bir şeyi mi yanlış yapıyorum bilemedim.

PSU'da olması lazım. Resim atabilir misiniz?

Şöyle bakarsanız tren gibi birbirine geçmeli ve güç kaynağı da bu. Anlamadım açıkçası

Dosya Ekleri

• 20221112_162033.jpg
    20221112_162033.jpg
    126,7 KB · Görüntüleme: 37
  • 20221112_162119.jpg
    20221112_162119.jpg
    170,4 KB · Görüntüleme: 43
Şöyle bakarsanız tren gibi birbirine geçmeli ve güç kaynağı da bu. Anlamadım açıkçası.

Kontrolcünün ne olduğunu bildiğinizi düşünüyorum.
Bu kasalarda mutlaka kontrolcü oluyor.
Fanlarda standardın dışında üretilip bu kontrolcüye göre oluyor.
Eğer kesin yok ise kasayı aldığınız yer ile görüşün.

PC'ye bağlamadan çalışmaz. Sistemi kurun çalışacaklar. İsterseniz de dışarıda deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı