Çözüldü Cougar Mzs 307C sahte mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

8io

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Ogr.edu
İlgililere merhaba,
Öncelikle konuyu doğru yere açıp açmadığım hakkında tecrübesiz olduğum için mazur görün.
Çalıştığım yere ulaşım sağlamak için yaklaşık 2-3 hafta önce 2. el bir paten satın aldım. Cougar marka yanlış bilmiyorsam mzs 307 model.
Satıcıya sorduğumda pek bir sonuç alamadım. Sanırım o da başkasının adına satıyordu.
Öncelikle patenin esas sahibi kullanımın hakkını vermiş. Tekerlekleri epey bir yıpranmış durumda özellikle sağ tekerlekleri. Bunun sebebini sık sık T fren sitilini kullanmış olması diye yorumladım. Sağ tekerleklerin iç tarafı iskeletine kadar aşınmış halde. Bu da doğru tahmin ediyor isem eğer biraz içe basmama ve sürüş konforunun düşmesine sebep oluyor. Haklı mıyım, yoksa acemi mi?

Bütçem, erken aşamada yeni tekerlek alma doğrultusunda planlanmamis olduğu için sol tekindeki tekerleklerin ikisini doğru olduğunu düşündüğüm sıralama ile sağa takılması şeklinde bir öngörüde bulunup denedim. Ancak tekerleklerden birinin aksını (?) alyanla bir türlü açamadım, en azından aksa zarar vermeyecek şekilde açılamayacağını düşünüyorum.
Harici olarak bir yerden aks bulma imkanım olur mu? Yani bu mekanizma da satılıyor müdür? Şayet sıfırından yeni tekerlek alacak olursam aksı açamadığım takdirde bir etkisi olmayacak. Çünkü framemim 2 orta aşağı 2 uç yukarıda olacak şekilde dizayn edilmiş durumda ve açamadığım teker ortada kalıyor.

Bir de patenin item kodunu internette bulamıyorum. Mzs 307C olduğuna eminim ancak internetteki gibi düz renk değil. Üzerinde üretimden çıkartmalar mevcut. Bu patenin replika olduğu anlamına mı gelir? Benim açımdan bu konuda sürüş problemleri yaratmıyor. İlk defa sürüyor olmama rağmen ayağımı içinde çok rahat hissettiriyor ama model yükseltmek için ben de 2. el satışa koyduğumda bunu bilmeden aldığım için değer kaybetme olasılığı endişelerim var.

Konu ve konular hakkında bilgisiyle aydınlatıcı olmaya adayların hepsine teşekkür ederim.

Edit: Ürün kodu etiket üzerinde MZS140320 olarak geçiyor. İnternet üzerinden arama yaptığım takdirde 307C için sonuçlar getiriyor.

Dosya Ekleri

• 16886010070793004228662805152656.jpg
    16886010070793004228662805152656.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 12
  • 16886010556168950243639243399964.jpg
    16886010556168950243639243399964.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 16
  • 16886010859366448700598623703738.jpg
    16886010859366448700598623703738.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 13
  • 1688601123101719659204352862043.jpg
    1688601123101719659204352862043.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Patenin tam olarak: Cougar Rider of the Last Shadow, Black/White seri.

Kullanan kişi T fren kullanmış dediğin gibi ve tekerlekleri bitirmiş.

Sağ ön ve arkayı sol ortaya takıp sol ortaları sağ ön ve arkaya takabilirsin alana kadar. Normalde içe basmıyorsan, ayak yapında bir problem yoksa yeni tekerlek alana kadar idare eder, ilk 2-3 gün dengesiz gelebilir sonra hem bacakların hem tekerler alışır.

Çift taraf alyanlı değil gibi duruyor vidalar - öyleyse zarar vermeden açma ihtimalin azalıyor aksa. Orjinalliğini dert etmeyeceksen tekerler için aks bulma ihtimalin var fakat "nereden" kısmı biraz muallakta kalıyor, istanbuldaysan karaköyü gezmeni öneririm. Boyut, çap ve orta kısmı uygun bir şeyler bulunur.

Sağ ön ve arkayı sol ortaya takıp sol ortaları sağ ön ve arkaya takabilirsin alana kadar. Normalde içe basmıyorsan, ayak yapında bir problem yoksa yeni tekerlek alana kadar idare eder, ilk 2-3 gün dengesiz gelebilir sonra hem bacakların hem tekerler alışır.

Çift taraf alyanlı değil gibi duruyor vidalar - öyleyse zarar vermeden açma ihtimalin azalıyor aksa. Orjinalliğini dert etmeyeceksen tekerler için aks bulma ihtimalin var fakat "nereden" kısmı biraz muallakta kalıyor, istanbuldaysan karaköyü gezmeni öneririm. Boyut, çap ve orta kısmı uygun bir şeyler bulunur.

Çözüm

Merhaba,
Çözemediğim bir sorunu insanlara açmanın bu kadar salt sonuçlar verebileceği tahmin edilesi zor bir durum gerçekten.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler, sanırım pateni de yanıma alıp yedek parça için gezeceğim. Benim için en büyük problem aksını açamıyor olmamdı. Değişebildiğini ve piyasasının mevcut olduğu bilgileri yeter de artar.
Kalın sağlıcakla

Yeni konular

Geri
Yukarı