Çözüldü Counter-Strike 1.6 Sxe Sorunu Windows 8

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sisteminden kaynaklanan bir sorun değil genel olarak steam kullanıcıların şikayeti. Googleden biraz araştırırsan değişik fixlerde oyuna giriş yapabilir veya steam güncellemesini half-life dosyası indirerek bir geriye alırsan sıkıntı kalmayacaktır.

Öncesinde de gerçekten bayağı bir araştırma yapmıştım. Fakat sizin de dürtüklemeniz üzerine, tekrar bir araştırma yaptım. Daha önceden denediğim bir yöntemde, Steam'ı DEP (VEri Yürütme Engellemesi) uygulamasından geçirmeyi denemiştim. Fakat bunun mümkün olmadığına dair hata verip duruyordu. Bende biraz daha araştırıp başka bir sonuca ulaştım. Sanırım forum kurallarına göre de, sorun çözülünce, çözümü anlatmamız gerekiyor: Counter'ı Steam üzerinden kullanıyordum. Yani orjinaldi. Ben de oyundayken Sxe'nin, Steam'ın Windows 8'e uygun olmayan bir program olduğunu düşünerek, DEP uygulamasından geçirmeye çalışmıştım. Dediğim gibi kabul etmemişti. Fakat doğrusu şu imiş: Steam yerine (direk uygulamanın yerine) yine Steam klasörünün içinde yer alan hl.exe dosyasını seçmemiz gerekiyormuş. Ben garanti olsun diye DEP uygulamasından Sxe injected dosyasını da geçirdim. DEP nedir, nasıl ulaşırız diyecek olursanız: "Denetim Masası/Sistem ve Güvenlik/Sistem/Sistem Koruması/Gelişmiş/Performans/Ayarlar/ Veri Yürütme Engellemesi/Seçtiklerim Dışında Kalan Tüm Windows Programları ve Hizmetleri için DEP'yi Aç" diyoruz. Oradan "Ekle" kısmına tıklayarak dediğim iki şeyi (hl.exe ve sxe injected client) ekleyip uygula diyoruz. Ardından tamam diyerek çıkıyoruz. Bu işlemler bitince bize, bilgisayara reset atmamız gerektiği hatırlatılıyor. Bilgisayarı baştan başlatıyoruz ve Cs'nin tadını çıkarıyoruz. Biraz uzun oldu ama, umarım karmaşık olmamıştır. Herkese teşekkürler, İyi forumlar :)

İyi günler. Bendede aynı sıkıntı var. Bilgisayarı ilk açtığımda sxe açıp oyuna girince tanımıyor. Ama bilgisayarı yeniden başlat dediğim zaman sxe yi tanıyor. Sebebini çözebilmiş değilim. Uyguluyorum maçlara girerken. Ama bu durumdan sıkıldığımı söylemekte yarar var sanırım kendi adıma. Belki benimki içinde bir yorum getirirsiniz

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı