Counter-Strike 2’de gecikme hataları var

Slusher

Centipat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: i7 11800H
Ram: 32 GB 3200 MHZ DDR4 Ram (2x16)
Ekran Kartı: RTX 3070
Depolama: 1 TB Gen4 M2 SSD
Monitör: 15.6" WQHD 165Hz G-Sync
Lenovo Legion 5

Ekipmanlarım
Klavye: Corsair Gaming K70 LUX Cherry MX Red
Mouse: Lenovo Legion M600 Kablosuz
Mikrofon: Fifine Ampligame a6t
Kulaklık: HyperX Cloud II Kablolu
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar bugün sizlere Counter-Strike 2 oynayanların yaklaşık yarısının yaşadığı sorun olan mermilerimizin aim koyduğumuz yerer gitmemesi.(güzel bir açıklama olmadı ama olsun). Counter-Strike oyunlarını yıllarıdır oynayan biri olarak bu kadar sinir olduğum bir sorunla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Sorun kaynağı gecikme arkadaşlar. Oyunda bariz gecikme var. YouTube'da izlediğim bir videoda(link) oyundaki bariz gecikmeyi görebilirsiniz. Ki bu sorun oynadığımız karakterlerde de var. Duvarın arkasında olmamıza rağmen ölmemizin sebebi de bu. Çözülmesi için çok geç kalındı bence. Sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
Oyundan tickrate kaldırdıklarından dolayı pingi en az olan oyuncu maalesef çok iyi bir oyuncu oluyor ve TR serverı olmadığı için ping yüksek olduğundan gecikiyor gibi görünüyor.

Bende AFK duran adamın kafasına sıkıyordum mermi gitmiyordu. Gövdeye sıktım orayada gitmiyordu.

Oyun tamamen final haline getirilmeden önce çıkış yapmamalıydı. CS:GO olduğu gibi bırakılıp, CS2 tamamen hatasız ve sorunsuz bir şekilde oynanabilir hale geldikten sonra çıkış yapmalıydı. Ancak bunu yapmalarının tek mantıklı sebebi oyunu farklı bilgisayar donanımlarında test etmek olabilir diye düşünüyorum. Böylece CS:GO oynayamayan her türlü CS2 deneyimlemiş olacaktı ve valve bilgisayarlara ait bilgileri daha hızlı toplayacaktı. Böylelikle oyunu herkese açık olarak paylaşması aslında kendi işine de geliyor, daha fazla oyuncu demek hataların daha hızlı tespit edilmesi ve bildirilmesi demek. Belki BETA gibi bir şeyde kalsaydı insanlar hala CS:GO oynayacak ve CS2 nin tamamen çıkmasını bekleyecekti. Fakat şimdi istesen de istemesende CS2 oynamış olanlar bu hataları görüp Valve'a bildirdi. Bu iyi bir şey.

Son düzenleme:
Sorun mermilerde değil animasyonlarda. Arkadaş videoda bunu anlatmaya çalışıp anlatamamış.

Oyundan tickrate kaldırdıklarından dolayı pingi en az olan oyuncu maalesef çok iyi bir oyuncu oluyor ve TR serverı olmadığı için ping yüksek olduğundan gecikiyor gibi görünüyor.
Aslında tam olarak hayır. Linkini bıraktığım videoyu izlemenizi öneririm. Arkadaş kendi kurduğu sunucuda oynuyor. Yani pingi yok ama yinede aynı sorunla karşılaşıyor. Bence genel bir sorun.

Sorun mermilerde değil animasyonlarda. Arkadaş videoda bunu anlatmaya çalışıp anlatamamış.
Dediğinizde olabilir ama ne olursa olsun sorun yakın zamanda çözülmezse oyuncu sayısı dip yapacak.

Oyun tamamen final haline getirilmeden önce çıkış yapmamalıydı. CS:GO olduğu gibi bırakılıp, CS2 tamamen hatasız ve sorunsuz bir şekilde oynanabilir hale geldikten sonra çıkış yapmalıydı. Ancak bunu yapmalarının tek mantıklı sebebi oyunu farklı bilgisayar donanımlarında test etmek olabilir diye düşünüyorum. Böylece CS:GO oynayamayan her türlü CS2 deneyimlemiş olacaktı ve valve bilgisayarlara ait bilgileri daha hızlı toplayacaktı. Böylelikle oyunu herkese açık olarak paylaşması aslında kendi işine de geliyor, daha fazla oyuncu demek hataların daha hızlı tespit edilmesi ve bildirilmesi demek. Belki BETA gibi bir şeyde kalsaydı insanlar hala CS:GO oynayacak ve CS2 nin tamamen çıkmasını bekleyecekti. Fakat şimdi istesen de istemesende CS2 oynamış olanlar bu hataları görüp Valve'a bildirdi. Bu iyi bir şey.
CS:GO dediğiniz gibi bırakılıp. CS 2 için teşvik yapılabilirdi. Belki kasa düşme ihtimali artması, özel skin vs. daha çoğaltılabilir. Ama bence bu kötü senaryo olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı