Counter-Strike: Global Offensive Restart sorunu

dr.hardware

Hectopat
İyi forumlar arkadaşlar. Steam' den orjinal aldığım oyun bir süre oynadıktan sonra bilgisayar resetleniyor. Tam olarak restart denemez kısaca anlatacak olursam: oyuna giriyorum 2 dakika sonra monitörün görüntüsü gidiyor bilgisayar çalışıyor ama görüntü gidiyor hiçbir işlem yapamıyorum bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum.

Bios sürümüm en son güncel sürüm. Ama şöyle bir problem var; bilgisayar açılırken asus logosu ekranın ortasında olması gerekirken ortanın biraz üstünde çıkıyor yani görüntü sıkıntısı var. Onun dışında steam' den dosyaları check ettirdim herhangi bir problem yok. Bios pilini çıkartıp biosumu resetledim hala aynı problem devam etmekte.

Ekran kartı arızalıdır oyun oynarken görüntü gidiyorsa. Isınma vs var mı kontrol edin. Varsa VBIOS'u güncelleyin.
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Ekran kartında sorun yok eminim. Bu sabah sorunsuz oynuyordum aslında ne olduysa son 4-5 saat içinde oldu. Flash disk bulma imkanım olunca oyunu sorunsuz oynadığım 2301 bios sürümüne düşürüp denemeyi düşünüyorum. Oyun oynarken görüntü gitme olayı tam olarak öyle değil. Oyuna giriyorum 2-3 dakika oynadıktan sonra mesela silah ateş etme sesi takılıyor "tak, tak, tak, tak, tak" diye ses takılı kalıyor kasa çalışıyor ama monitöre görüntü gelmediğinden işlem yapamıyorum kapatıyorum makineyi. donanım duruyor galiba.

Ekran kartı arızalıdır oyun oynarken görüntü gidiyorsa. Isınma vs var mı kontrol edin. Varsa VBIOS'u güncelleyin.

Flood yapıcam kusura bakmayın hocam ama sorun ekran kartında. Oyuna girdiğimde ekran kartından tiz bi ses çığırmaya başlıyor ve monitörün görüntüsü gidiyor. Kesinlikle ram ve işlemci kaynaklı bir problem değil ekran kartı problemi ama galiba ekran kartı driver' larım güncel

Yapman gereken şey CTRL ve alt tuşlarına basılı tutup Del diğer adıyla delete tuşuna basman karşına bir ekran gelecek. Bu ekranda görev yöneticisini başlat seçeneğine tıklayacaksın. Oradan CS'yi kapatıcaksın. CS'ye girdin çözünürlük ayarları gibi bazı şeyleri değiştir. Olmadıysa ekran kartının güncel olup olmadığına bak. Bu da mı olmadı. Oyunu silip tekrar yükleyin. Gene olmadıysa yapacak bir şey yok oyunu oynayamayacaksınız :(

Yeni konular

Geri
Yukarı