Counter-Strike Source neden tutmadı?

om3rkaya10

Hectopat
Bildiğiniz gibi Counter-Strike 1.6 sene 2021 olmasına rağmen hala bir sürü oyuncuya ev sahipliği yapıyor ama üstü olan Counter-Strike Source asla bir CS 1.6 kadar oynanmadı, sevilmedi. Sizce neden?

Source çıktığında, çoğu oyuncu ve ekipler, oyunu beğenmedikleri için CS 1.6'da kalacaklarını açıklamışlardı. Ama sonra zar zor geçiş yaptılar.

CS:GO'da ilk çıktığında bekleneni vermemişti ama güncellemelerle oyun daha güzel bir hale geldi.

Valve'ın Source için pek bi' çaba gösterdiğini düşünmüyorum. Oyuncular da haliyle sevdikleri oyundan devam ettiler.

İki oyunla metası aynı kurallar üzerine kurulu olsa da Source motoru her şeyi değiştirdi. Bunny, hareket mekanikleri vs. Ve herkes ilk oyunu Source'a karşı daha iyi buldu ve alıştıklarının dışına çıkmaktansa alıştıkları deneyimden vazgeçmek istemediler.

Mekanikleri güzel gelmiyor. İnsanlar CS 1.x ile zaten istediklerini buldular. Bu yüzden Source çıktığında çok duyulmadı. İkisini de oynadım ve CS 1.6 çok daha eğlenceli geliyor. Source da kötü değil ancak 1.6'dan şeyler kaybetmiş. CS:GO bunları birleştirdi ve akıp gidiyor. Bu oyunlar dışında milyon tane daha oyun çıktı, onlar da konuşulmadı pek.

Source çıktığında, çoğu oyuncu ve ekipler, oyunu beğenmedikleri için CS 1.6'da kalacaklarını açıklamışlardı. Ama sonra zar zor geçiş yaptılar.

CS:GO'da ilk çıktığında bekleneni vermemişti ama güncellemelerle oyun daha güzel bir hale geldi.

Valve'ın Source için pek bi' çaba gösterdiğini düşünmüyorum. Oyuncular da haliyle sevdikleri oyundan devam ettiler.
Kesinlikle katılıyorum. Günümüze geldiğimizde Valve CS:GO için hala bişey yapmıyor. O kadar problem ve Valorant gibi güçlü bir rakip varken adamlar hala skin getirmeye devam ediyor. Ama CS:GO hala da aynlık 1 milyon oynanıyor. Her şey yapımcı firmanın ürünüyle ve kullanıcılarla ne kadar ilgilendiğine bağlı.

Bildiğiniz gibi Counter-Strike 1.6 sene 2021 olmasına rağmen hala bir sürü oyuncuya ev sahipliği yapıyor ama üstü olan Counter-Strike Source asla bir CS 1.6 kadar oynanmadı, sevilmedi. Sizce neden?
CS sourceyi ben çünkü en düşük ayarlarda 30 FPS alıyodum
Intel Core 2 Duo T5450 @1.66 GHz 1.67 GHz
2 GB Drr2 667 MHz RAM
Mobile Intel 965 Express Chipset Family
120 GB HDD
Asus F3E 2006 Model Laptop

Hocam oyun ciddi anlamda çok güzel bir oyun. Gerek grafikleri, gerek de oyun mekanikleri olsun bir çok oyundan iyidir benim gözümde. Tutmama sebebi ,affedersiniz ama, bizim halkın eşekliğinden kaynaklanıyor. Vaktinde bir sürü Türk sunucusu vardı, fakat hiç kimse bu oyuna sahip çıkmadı, unutuldu gitti. O dönemde eğer ki devam edilseydi şu an bile fazlasıyla oynanırdı. Fun sunucuları, Public sunucuları olsun fazlasıyla başarılıydı ama işte, kimse sahip çıkmadı. Aslında şu an hala oynanıyor ve fazla oyuncu sayısına da sahip. Fakat oynayanlar genelde Ruslar ve Avrupalılar. Aynı zamanda oyunun tutmama sebebi bence yanlış bir tarihte çıkması. Şayet 2004 değil de böyle 2007 gibi bu oyunu bir Orange Box oyunu olarak çıkarsalardı tutma ihtimali artabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı