Counter-Strike'ın robot versiyonu gibi olan eski PC oyunu nedir?

aNtq

Centipat
Daha fazla  
Eski bir oyun bu. Tahmini 2004-2005 yıllarından ve pek kimsenin bilmediği, ortalıkta oynanmayan bir oyun. Transformers benzeri robotlardan birini seçiyorduk, diğer robotlar ile bir haritada aynı Counter-Strike benzeri şekilde kapışıyorduk. Robotumuzu geliştiriyor, üzerine yeni silahlar ekleyebiliyorduk, yeni robotlar da açıyorduk bir şeyler kazandıkça. Ama o kazandığımız şeyler neydi hiç hatırlamıyorum. Robotun omuzlarına roketler falan koyabiliyorduk. Kamera açısı değişebiliyor muydu hiç hatırlamıyorum ama benim oynadığım açı aynı GTA'daki şekilde robotun arkasından doğru bakış şeklindeydi. Robota jetpack falan da takabiliyorduk geliştikçe galiba. Grafikleri de bayağı hoşuma gidiyordu diye aklımda. Vuruldukça enerjimiz azalıyordu, tek vuruşta ölmüyorduk gibi hatırlıyorum. Bu oyunu hatırlayan, bilen var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Armored Core olabilir.
Yok, değil. Robotu görüş hemen hemen aynı bu oyunla ama benim bahsettiğim oyun böyle soğuk değil, daha renkli cıvıl cıvıl. Haritalar da öyle, daha renkliydi. Ekranın ortasında da nişangah falan yoktu diye hatırlıyorum. İnsan hiç yoktu oyunda, bina falan da. Sadece robot robota kapışıyordu.

Hiç benzer oyun da bilmediğimden düzgün arama yapamıyordum. Bu Armored Core isminden yola çıkıp bakınca iki tane çok benzer oyun buldum ama ne yazık ki ikisi de benim aradığım oyun değiller. Benim aradığım daha eğlenceli bunlardan :)
Bulduğum benzer oyunlar;
Full Metal Renegade ve Steel Arena Robot War

Son düzenleme:

Değil. Robot oluşturma işi yoktu, hazır robotların üzerinde sadece ekleme yapılabiliyordu. Hızı, vuruşu falan artıyordu ya da azalıyordu. Bu oyunların hepsinden zevkli bir oyundu ya da aklımda efsaneleşmiş belki de bilemiyorum. Ama aklımda çok güzel bir oyun olarak kaldı.

Değil. Robot oluşturma işi yoktu, hazır robotların üzerinde sadece ekleme yapılabiliyordu. Hızı, vuruşu falan artıyordu ya da azalıyordu. Bu oyunların hepsinden zevkli bir oyundu ya da aklımda efsaneleşmiş belki de bilemiyorum. Ama aklımda çok güzel bir oyun olarak kaldı.
Half-Life.

Yeni konular

Geri
Yukarı