Courier 2017 için ses sistemi önerisi

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Arkadaşlar 2017 Courier Black Line için ses sistemi düşünüyorum. F/P olması lazım, kendinden Amfi'li Subwoofer mı yoksa tek tek almamı mı önerirsiniz? Sadece Amfi ve Subwoofer olacak. Hoparlörler değişmeyecek.

Bütçe belirtseniz çok daha iyi olurdu fakat F/P dediğinize göre çok fazla bir harcama yapmak istemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Amfi olarak D class soundmax 4x60 veya 4x70 herhangi bir model iş görecektir. Kablo seti olarak for-X markasının alabilirseniz 4ga en kötü 6ga kablo setini almanızı tavsiye ederim. Subwoofer olarak ise JBL'in klasik 1000W peak 250W rms değerine sahip kabin Subwoofer'ını alırsanız işinizi fazlasıyla görecektir.

Bahsettiğiniz sub 100W rms. Tadında çalar ama şiddetli çalmaz.

Sq sistemlerde Rms'in önemi yok zaten kaliteli müzik dinlemek için Sub'a 100 rms fazla bile. Soundmax gibi merdiven altı markaların 1500 liraya sattığı sözde 300 rms Sub'lardan 10 kat daha kaliteli ve müzik dinlettiği gerçek. For-X soundmax reiss gibi dandik markalardan aldığın mid-range gürültü kirliliğinden başka bir şey değil. Ürünler rms değerlerine göre değenlendirilmez. Öyle olsa 60 Rms'lik focal komponentler 400euro olmazdı.

Sq sistemlerde Rms'in önemi yok zaten kaliteli müzik dinlemek için Sub'a 100 rms fazla bile. Soundmax gibi merdiven altı markaların 1500 liraya sattığı sözde 300 rms Sub'lardan 10 kat daha kaliteli ve müzik dinlettiği gerçek. For-X soundmax reiss gibi dandik markalardan aldığın mid-range gürültü kirliliğinden başka bir şey değil. Ürünler rms değerlerine göre değenlendirilmez. Öyle olsa 60 Rms'lik focal komponentler 400euro olmazdı.
Kaliteli çalmaz demedim şiddetli dinlemek istiyorsa tatmin etmez dedim.
Ne kadar ekmek o kadar köfte fp sistem dizmek isteyen adam tutup da solo x takacak hali yok.
Sq sistemlerde Rms'in önemi yok
:D
kaliteli müzik dinlemek için Sub'a 100 rms fazla bile
:D Subwoofer watt yeterliliği karar mercii sizsiniz sanırım
For-X soundmax reiss gibi dandik markalardan aldığın mid-range
Bu ürünleri aldığımı nereden çıkarttın? hayal dünyanız çok genişmiş tebrik ettim. :D
Öyle olsa 60 Rms'lik focal komponentler 400euro olmazdı.
Hi-fi malzemelerle kıyaslamanız çok saçma burada arkadaş sadece bam güm dinlemelik bir ufak çaplı bir ses sistemi yapmak istiyor. Aracı ortada para harcamak da istemiyor. Verdiğiniz örnekler çok uç noktada.

Yeni konular

Geri
Yukarı