Covid-19 Bitmez

SIOBHAN

Kilopat
Bu virüsün bitmesine yönelik çalışmalar ya bitti ya da artık ülkece (kurumlar vs.) sallamıyoruz. Eşi virüslü olsa, aynı yatağa girseniz bile belirtiniz olmadan size test yapılmıyor. Bunu Ankara Şehir Hastanesi ve Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde duydum ve gördüm. Test yapılmadığı için bu kişi virüs kaptığını net olarak bilmiyor, tahmin ediyor ve işine gitmeye devam ediyor. Böylece virüs daha çok yayılıyor. Virüsü kaptığını testten önce kendisi anlayan kişiler zorla test yaptırıyor (belirtiniz yoksa ama temas yaşadıysanız virüslü biriyle belirtim var diye yalan söyleyin) pozitif çıkarsa 14 gün kendi kendini karantinaya alıyor (ağır değilse). 14 günün bazı günleri sizi birileri arıyor ve biz sizi arıyoruz şovu yapıyorlar. 14 günün sonunda belirtiniz yoksa test yapılmadan normal hayatınıza geri dönün diyor, bunu 2 hastanede dedi (komedi). Bu virüs aşı filan bulunmadan bitmez. Virüsü geçiren kişi bir kez daha geçirebiliyorsa ülkenin vay haline. Bir de hastane çalışanlarının diploma, CV gibi şeylerden önce insan olduğunu anlayarak işe alırsa devlet çok büyük devrim yapar. Ben öğrenciyim, şu an boşum ama spora tekrar başlayacağım. Testim pozitif mi negatif mi bilmiyorum ancak bir sorun olmadığını söylediler. Onlar için öyleyse benim birine bulaştırmam artık umurumda bile değil. İçimi döktüm. Teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende spor salonuna gideceğim fakat birçok yerde geçici olarak kapalı yazıyor çok nadiren bazıları açık görünüyor henüz açılmadı mı bende biticeğini sanmıyorum bazıları bu virusun bitmesi 2 seneyi bulur diyorlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı