Covid belirtileri nelerdir?

Ben 1 hafta boyunca hafif bir boğaz ağrısıyla uyanıyordum, günün ilerilerine doğru geçtiğinden pek takmıyordum. 1 hafta sonunda grip olmuşum gibi bir halsizlik üzerime binince şüphelendim, o günün ilerisine doğru yanma hissi oluşup ateşimin 37,3 °C derece olduğunu görünce test yaptırmaya gittik, benim pozitif olduğumu öğrendik.

En ağır belirtim o gün oldu, ateşim de günün sonuna doğru düştü. Ondan sonraki günler belirtilerim nezlenin daha hafifi gibi oldu. Öksürük hiç yoktu ama hapşırık vardı, bir de bunun yanında burun akıntım vardı. Yaklaşık 1-1,5 hafta sonra iyileştim.

Şüpheleniyorsanız test yaptırın. Bulunduğunuz yerin devlet hastaneleri çok kalabalık ve bütçe sıkıntınız yoksa özel hastaneye gitmenizi öneririm ama ondan önce bir araştırma yapın.

Peki, sadece bir belirtide bile görülebiliyor mu?
Bakan kendisi açıklamıştı test sonucu pozitif olup belirti göstermeyenlerin sayısının hasta sayısından daha fazla olduğunu.

Ben 1 hafta boyunca hafif bir boğaz ağrısıyla uyanıyordum, günün ilerilerine doğru geçtiğinden pek takmıyordum. 1 hafta sonunda grip olmuşum gibi bir halsizlik üzerime binince şüphelendim, o günün ilerisine doğru yanma hissi oluşup ateşimin 37,3 °C derece olduğunu görünce test yaptırmaya gittik, benim pozitif olduğumu öğrendik.

En ağır belirtim o gün oldu, ateşim de günün sonuna doğru düştü. Ondan sonraki günler belirtilerim nezlenin daha hafifi gibi oldu. Öksürük hiç yoktu ama hapşırık vardı, bir de bunun yanında burun akıntım vardı. Yaklaşık 1-1,5 hafta sonra iyileştim.

Şüpheleniyorsanız test yaptırın. Bulunduğunuz yerin devlet hastaneleri çok kalabalık ve bütçe sıkıntınız yoksa özel hastaneye gitmenizi öneririm ama ondan önce bir araştırma yapın.

Bakan kendisi açıklamıştı test sonucu pozitif olup belirti göstermeyenlerin sayısının hasta sayısından daha fazla olduğunu.
Hemen hemen ilk yaşadığın olayları yaşamışız bir korktum.

Hemen hemen ilk yaşadığın olayları yaşamışız bir korktum.
Bu hastalığın ilacı, korkmamak ve panik yapmamak. Psikolojik olarak kendinizi kötü hissetseniz bile (ben kendimi kötü hissetmiştim, belirsiz zamanda yayınlayacağım blog girdisinde bahsedeceğim) güçlü olmak zorundasınız, bunun da gücünü korkmayarak ve panik yapmayarak almalısınız. Yoksa "Eyvah, ben bu hastalığı yenebilecek miyim, benim durumum nasıl olacak?" diye ha bire düşünürseniz gerek fiziksel, gerek psikolojik açıdan sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hastalığı çok fazla düşünmeyin ve vakit geçirmek için uğraş edinin. Mesela dizi ve film izleyebilirsiniz, hâliniz varsa kitap okuyabilirsiniz, oyun oynayabilirsiniz, resim çizebilirsiniz, öğrenciyseniz soru çözebilirsiniz...

Ben 1 hafta boyunca hafif bir boğaz ağrısıyla uyanıyordum, günün ilerilerine doğru geçtiğinden pek takmıyordum. 1 hafta sonunda grip olmuşum gibi bir halsizlik üzerime binince şüphelendim, o günün ilerisine doğru yanma hissi oluşup ateşimin 37, 3 °C derece olduğunu görünce test yaptırmaya gittik, benim pozitif olduğumu öğrendik.

En ağır belirtim o gün oldu, ateşim de günün sonuna doğru düştü. Ondan sonraki günler belirtilerim nezlenin daha hafifi gibi oldu. Öksürük hiç yoktu ama hapşırık vardı, bir de bunun yanında burun akıntım vardı. Yaklaşık 1-1, 5 hafta sonra iyileştim.

Ben 13 yaşındayım bir şey olur mu ya pozitif im şu an öldürmez değil mi korona zaten çok hafif geçiriyorum sanırım.

Ben 13 yaşındayım, bir şey olur mu? Pozitifim şu an, öldürmez değil mi korona? Zaten çok hafif geçiriyorum sanırım.
Geçmiş olsun öncelikle.

Genç kesimin hastalığı genel anlamda daha hafif geçirdiği söyleniyor ama ben doktor değilim, sizde nasıl geçtiğini bilemem. Ben sadece tecrübelerimi paylaştım.

Covid-19 hastasıyım. İlk günkü belirtileri halsizlik, eklemlerde (özellikle sol bacağım ile kalçamın birleştiği yer) ağrı, düşünememe (yani nasıl anlatsam bilemiyorum ama salak gibiydim) hapşırık ve ateş oldu. İlk iki gün salaklık hali sürdü bilgisayarda oyun bile oynayamaz haldeydim.

Koskocaman yazılı ana konu başında. Okuma gereği duymuyorsunuz anlaşılan.

Geri
Yukarı