cPanel MariaDB 10.5 Desteği

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
cPanel MariaDB 10.5 desteği sürüm 98 ile gelecek. cPanel şu anda MariaDB 10.3 desteklemekte ki bu sürüm de 2018 temelli.

Resmi açıklama:

Şu anda 2021 2. Çeyrek sonunda/3. Çeyrek başında v98 ile sunulacak olan MariaDB 10.5 desteği üzerinde çalışıyoruz. Üründe dahili olarak yaptığımız değişikliklerin ve seçimlerin değerlendirilmesinin sonucu olarak bir zaman çerçevesi sağlamakta tereddüt ettik. Önümüzdeki aylarda daha ayrıntılı olarak yapılan bu değerlendirmeleri ve değişiklikleri tartışan bir blog gönderimiz olacak.

cPanel sürümleri için: cPanel & WHM Change Log | cPanel & WHM Documentation

Zaten bu tip köklü bir panel aracını her ay yamalamak uyumsuzluk sorunlarını beraberinde getirir. 3 yıl oldu artık, yama getirmeleri normal bir durum.
Katılmıyorum. Geç kalınmış bir güncelleme. Plesk bu özelliği sunalı çok oluyor. cPanel geriden gelmeye başladı.

Bir de cPanel güncellemeleri dört farklı seviyede geliyor:
  • EDGE
  • CURRENT
  • RELEASE
  • STABLE
Uyum sorunu yaşamak istemeyen Stable sürümü seçer ve kafası rahat olur. 2018 yılından kalma bir veritabanı yazılımı kullanmak günümüz dünyasında kabul edilemez. Kaldı ki MariaDB 10.3'te ciddi optimizasyon eksiklikleri var.

Katılmıyorum. Geç kalınmış bir güncelleme. Plesk bu özelliği sunalı çok oluyor. cPanel geriden gelmeye başladı.

Bir de cPanel güncellemeleri dört farklı seviyede geliyor:
  • Edge
  • CURRENT
  • RELEASE
  • STABLE
Uyum sorunu yaşamak istemeyen Stable sürümü seçer ve kafası rahat olur. 2018 yılından kalma bir veritabanı yazılımı kullanmak günümüz dünyasında kabul edilemez. Kaldı ki MariaDB 10.3'te ciddi optimizasyon eksiklikleri var.

Çoklu veri işleme konusunda 10.3 gerçekten sorunlu. Katılıyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı