CPB açtıktan sonra monitörün kapanması

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar monitörümü 2 gün önce aldım.
Şu an sorun monitörde mi yoksa bu sabah yaptığım şeylerden mi kaynaklı onu anlamaya çalışıyorum.
Bu sabah Valorant FPS arttırmak için bir şeyler yapmıştım.
Önceden işlemci ısındığından dolayı kapattığım CPB'yi geri açtım ve güç seçeneklerinden dengeli yerine performansa çektim.
Ondan sonra hiçbir sıkıntı yokken 1 saat sonra falan Valorant'ta ekran gitti ve 1-2 sn sonra geri geldi aynı Alt Tab yapmışım gibi.
2 saat falan Minecraft oynadım ve hiçbir sorun olmadı.
Tekrar Valorant girdiğimde yarım saat-45 dk sonra tekrar siyah oldu ve geldi.
Sorunun Valorant'tan kaynaklandığını düşünmüştüm ancak aynısını CS'de de yaşadım.
Şimdi de CPB'yi kapattım ve dengeli moda çektim.
Sorun monitörde midir yoksa ayarlardan sonra mı olmuştur?
2 gündür hiç böyle bir sorun yaşamadım monitörle.

Arkadaşlar monitörümü 2 gün önce aldım.
Şu an sorun monitörde mi yoksa bu sabah yaptığım şeylerden mi kaynaklı onu anlamaya çalışıyorum.
Bu sabah Valorant FPS arttırmak için bir şeyler yapmıştım.
Önceden işlemci ısındığından dolayı kapattığım CPB'yi geri açtım ve güç seçeneklerinden dengeli yerine performansa çektim.
Ondan sonra hiçbir sıkıntı yokken 1 saat sonra falan Valorant'ta ekran gitti ve 1-2 sn sonra geri geldi aynı Alt Tab yapmışım gibi.
2 saat falan Minecraft oynadım ve hiçbir sorun olmadı.
Tekrar Valorant girdiğimde yarım saat-45 dk sonra tekrar siyah oldu ve geldi.
Sorunun Valorant'tan kaynaklandığını düşünmüştüm ancak aynısını CS'de de yaşadım.
Şimdi de CPB'yi kapattım ve dengeli moda çektim.
Sorun monitörde midir yoksa ayarlardan sonra mı olmuştur?
2 gündür hiç böyle bir sorun yaşamadım monitörle.
CPB'den sonra, öncesine göre bir sıcaklık artışı oldu mu?

Öyle olabilir, sıcaklıktan dolayı işlemci çalışmayı durdurur ama diğer bileşenler çalışmaya devam edebilir.

Hocam ses geliyor benim sesim gidiyor sadece görüntü gidiyor.
O kadar ısınma ihtimali yok çünkü normalde 62 derecelerde dolaşıyordu CS'de bunu yapması için 90 derecelere falan çıkması lazım.

TUF serisi aldıktan sonra gelen pişmanlık hissi 🤠🤠🤠.
Öyle olabilir, sıcaklıktan dolayı işlemci çalışmayı durdurur ama diğer bileşenler çalışmaya devam edebilir.
Öyle bir şey yok, uydurma. İşlemci throttling yapar, yapmazsa sistem direkt kapanır veya zarar geleceğinden sonuç olarak yine kapanır.

Şu an hiçbir sıkıntı yok cbpyi kapattıktan sonra düzeldi sanırım.
Zaten benim anakartta sanırım sıkıntı var çünkü XMP açtığımdada ekran kartı hata veriyordu.
RAM hatasında da sadece ekran gitmesi olur ama ses gelme gitme meselesini deneyimlemedim, bilemiyorum.

RAM hatasında da sadece ekran gitmesi olur ama ses gelme gitme meselesini deneyimlemedim, bilemiyorum.

Şimdilik sıkıntı yok eğer tekrar yaparsa monitörden kaynaklıdır hocam.
Büyük ihtimal Turbo boosta çıkarken hata falan veriyor anlamadım ama tekrar olursa eski monitörümü takıp denerim.
Onda olmazsa iadeye göndereceğim.
Monitörden gayet memnundum umarım monitörden kaynaklı değildir.

Geri
Yukarı