CPU %100 kullanılıyor

Alperen Rehab1t

Decapat
Daha fazla  
2 kere konuyu açtım ve ikisinde de sorun çözülmedi bayağıdır uğraşıyorum bu sorunla arkadaşlar hiçbir oyunda ekran kartım %90-99 gibi kullanımlara çıkmıyor ve CPU her daim %100 kullanılıyor. Hiç inmiyor BIOS pilini çıkarıp taktım sıfırladım yeniledim fabrika ayarlarına yaptım olmadı, BIOS'dan Core Performance Boost'u kapatıyorum açıyorum aynı sıcaklık Max 65'i görüyor. Ama sorun sıcaklık değil sorun GPU'mu tam anlamıyla kullanmıyor bilgisayarım lütfen bir çaresi yok mu bunun? 3 haftadır araştırıyorum sorun CPU kullanımı genel olarak azaltmak değil. Sorun GPU'nun kullanımını arttırmak. Darboğaz yok olmuyor FPS değerleri fena değil ama eskisine göre biraz düşük. GPU'yu 99 falan kullansa FPS'im artar daha rahat oynamaya başlayacağım ama yok olmuyor.

• GPU: Palit GP OC GTX 1650.
  • CPU: AMD Ryzen 3 1200 3.10 GHz.
  • RAM: 8 GB 3000MHz.
  • Anakart: Gigabyte A320M S2H (BIOS ver. F50)
  • PSU: 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kere konuyu açtım ve ikisinde de sorun çözülmedi bayağıdır uğraşıyorum bu sorunla arkadaşlar hiçbir oyunda ekran kartım %90-99 gibi kullanımlara çıkmıyor ve CPU her daim %100 kullanılıyor. Hiç inmiyor BIOS pilini çıkarıp taktım sıfırladım yeniledim fabrika ayarlarına yaptım olmadı, BIOS'dan Core Performance Boost'u kapatıyorum açıyorum aynı sıcaklık Max 65'i görüyor. Ama sorun sıcaklık değil sorun GPU'mu tam anlamıyla kullanmıyor bilgisayarım lütfen bir çaresi yok mu bunun? 3 haftadır araştırıyorum sorun CPU kullanımı genel olarak azaltmak değil. Sorun GPU'nun kullanımını arttırmak. Darboğaz yok olmuyor FPS değerleri fena değil ama eskisine göre biraz düşük. GPU'yu 99 falan kullansa FPS'im artar daha rahat oynamaya başlayacağım ama yok olmuyor.

• GPU: Palit GP OC GTX 1650.
  • CPU: AMD Ryzen 3 1200 3.10 GHz.
  • RAM: 8 GB 3000MHz.
  • Anakart: Gigabyte A320M S2H (BIOS ver. F50)
  • PSU: 650W 80+

İşletim sistemiyle ilgili bir sorun olabilir format atmayı deneyin.

Format attım daha 3 gün önce yine de aynı oyunlarda drop falan olmuyor ve yazanda çözeiblende olmuyor o yüzden yapabileceğim bir şey yok böyle kalacak mecbur yine de teşekkür ederim yarrdımcı olduğun için

Ama bir de şöyle bir şey var oynadığınız oyuna da bağlı bu bazı oyunlar RAM'i bazıları ekran kartını yorar. Olmadı işlemciye OC yapmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca ekran kartınız şu anki işlemcinize göre biraz yüksek kalıyor biraz darboğaz yapması normal.

Ama bir de şöyle bir şey var oynadığınız oyuna da bağlı bu bazı oyunlar RAM'i bazıları ekran kartını yorar. Olmadı işlemciye OC yapmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca ekran kartınız şu anki işlemcinize göre biraz yüksek kalıyor biraz darboğaz yapması normal.

Bazı oyunlarda fark ettim %97 99 gibi değerlere çıkıyor GPU. Fakat işlemci hiçbir oyunda %90'ın aşağısına inmiyor. Acaba güç seçeneklerinden ayarlanabilir mi?

Bazı oyunlarda fark ettim %97 99 gibi değerlere çıkıyor GPU fakat işlemci hiçbir oyunda %90'ın aşağısına inmiyor acaba güç seçeneklerinden ayarlanabilir mi?

Sorun çözüldü mü? Çözüldüyse nasıl ve ekran kartının kaç kullandığına nereden bakabilirim? Bende de aynı sorun var.

İşlemcini Çok Zorluyorsun.

Arama Kısmına Performans yaz Windows Görünümünü ve Performansı Ayarlaya tıkla en iyi performans için ayarla yap Wallpaper'ını siyah yap ne kadar işe yarar bilmem ama PC'nin kaldırmadığı oyunlara girme.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı