CPU %100 kullanılıyor

Canb1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, hem görev yöneticisinde hem de Afterburner'de baktım CPU %100 kullanıyor.
BIOS güncellemesi ve virüs taraması yaptım fakat değişen bir şey olmadı.
İşlemci Ryzen 5 3600X.
Anakart B450 Carbon Pro Max Wi-Fi

Malwarebyte ana koruma olarak kullanmanızı önermem. Siz de büyük ihtimalle tarama için kullanıyorsunuz. Eğer deneme sürümünü açtıysanız iptal edin. Defender yerine de Kaspersky ya da Bitdefender ücretsiz sürümleri, ücretli olarak da Norton 360 kullanın.

Corsair uygulaması çok dandik, fare için kullanıyorsanız ayarlamaları yapıp kaydedin ve otomatik başlama ayarını kendi ayarlarından kapatın. Lazım olmadıkça kullanmayın. Hatta bana kalırsa firmware güncellemeleri, DPI vb. ayarlamalarından sonra tamamen kaldırın.

Windows güncellemelerini özellikle eksiksiz yapın. Görev yöneticisinde net gözükmeyen değerlerde, genellikle işletim sistemi hizmetlerinde bir sızıntı oluyor.

En üstte %10 kullanan uygulamalar falan çıkıyor.
Windows'u 22H2'ye güncelleyince oldu sanırım en iyi arkadaşın da dediği gibi Windows 10'a geçmek.
sorun senlik değil tamamen Windows 11 22H2 ile alakalı. O sürümü ilk denediğimde aynısını bende yaşadım. Hatta GPU tarafında da yaşadım. GPU tarafında yaşamamak için Grafik ayarlarından "Masaüstü Penceresi" grafik kullanımında yüksek performans seçiliyse onu düzeltin ve GPU Donanım Hızlandırmasını kapatın düzeliyor.

CPU tarafına gelirsek sen ya BIOS ayarlarından işlemci ile alakalı bir ayar yaptıysanız onu default'a geri çevirin. Ama sorun muhtemelen %99 Windows son güncellemesiyle alakalı.

@xaneldal size yardımcı olur. Bu arada konu açacaktınız hocam o ne oldu?
Mükemmel Windows için Detaylı Rehber konu hazır bu arada.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı