CPU aşırı ısınıyor

343675

Hectopat
Valorant adlı oyunu oynarken işlemcim 83 derecelere kadar ulaşıyor. İşin garip kısmı diğer oyunları oynarken (Dead by Daylight, GTA 5, CS:GO,) İşlemcim Max 72 dereceye çıkıyor. Bunun sebebi nedir arkadaşlar?

Valorant optimizasyon sorunları var. Unreal Engine 4, iyi optimize edilmezse işlemciyi sömürüyor. Aynı sorun bu oyunda da var. Grafik ayarlarını yükselterek, işlemciye binen yükü azaltabilirsin. Ama sorunu RIOT Games çözmesi gerekiyor.

Oyun ayarlarından V-Sync açarak ya da ayarı varsa FPS sabitlemeyi deneyebilirsin. Böylece sistem kaynaklarının kullanımı azalacaktır. Sistemine bakım yapmadıysan yaptır. Ayrıca termal macun yenilemelerini yap.

Laptop mu kasa mı?
Kasa
Valorant optimizasyon sorunları var. Unreal Engine 4, iyi optimize edilmezse işlemciyi sömürüyor. Aynı sorun bu oyunda da var. Grafik ayarlarını yükselterek, işlemciye binen yükü azaltabilirsin. Ama sorunu RIOT Games çözmesi gerekiyor.

Oyun ayarlarından V-Sync açarak ya da ayarı varsa FPS sabitlemeyi deneyebilirsin. Böylece sistem kaynaklarının kullanımı azalacaktır. Sistemine bakım yapmadıysan yaptır. Ayrıca termal macun yenilemelerini yap.
Termal macun yaptım hocam,temizledim sürekli de kontrol ediyorum kuruma yok termal macunda FPS sabitleyince de ısı sorunu değişmiyor hatta takılıyor bazen.. VALORANT'ın rezil optimizasyonu işte ne diyelim ki

Kasa.

Termal macun yaptım hocam, temizledim sürekli de kontrol ediyorum kuruma yok termal macunda FPS sabitleyince de ısınma sorunu değişmiyor hatta takılıyor bazen. Valorant'ın rezil optimizasyonu işte ne diyelim ki.

Yeni oyun olduğu için bu durumlar normal. İleri de optimize sorunları çözülecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilecek etkenler: Kötü hava sirkülasyonu
CPU fanı tam oturmamış olabilir veya tozludur
İşlemciniz frekans hızını zorluyordur ( BIOS'dan performance Boost'u kapatıp deyenebilirsiniz)
İşlemciniz ömrünü yitirmiş olabilir
Kasanın bulunduğu bölge kötüdür

Valorant adlı oyunu oynarken işlemcim 83 derecelere kadar ulaşıyor. İşin garip kısmı diğer oyunları oynarken (Dead by Daylight, GTA 5, CS:GO,) işlemcim Max 72 dereceye çıkıyor. Bunun sebebi nedir arkadaşlar?

Sebebini bilmiyorum ama eğer pilde FPS'yi kısıtla deyip 60 FPS'ye düşür menü FPS'yi kısıtla 144 FPS yap arka plan kısıtla 30 FPS yap FPS'yi her zaman kısıtla kapalı dursun 60 FPS ben böyle çözdüm.

Sebebini bilmiyorum ama eğer pilde FPS'yi kısıtla deyip 60 FPS'ye düşür menü FPS'yi kısıtla 144 FPS yap arka plan kısıtla 30 FPS yap FPS'yi her zaman kısıtla kapalı dursun 60 FPS ben böyle çözdüm.

Selam bundan 1.5 ay önce ben de böyle çözdüm dostum. Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı