CPU boştayken 64 derece normal mi?

Laptop olduğunu varsaydım.
Ve dedim eğer laptopsa şu an normal.
Evimin sıcaklığı 29 derece.
Celeron N3450 laptop var 65 derecelerde geziyor.

Babamın da 6700HQ gibi 45W TDP'li 5 senedir günlük aktif kullandığı bilgisayarda boşta 45 derece. Sende ise Celeron ve çok büyük ihtimalle içinde bakır boru bile bulunmayan bir sistem var. Daha arkadaşın sistemini bile bilmiyoruz. Boşta 63 dereceye soğuk demen gerçekten komik.

Babamın da 6700HQ gibi 45W TDP'li 5 senedir günlük aktif kullandığı bilgisayarda boşta 45 derece. Sende ise Celeron ve çok büyük ihtimalle içinde bakır boru bile bulunmayan bir sistem var. Daha arkadaşın sistemini bile bilmiyoruz. Boşta 63 dereceye soğuk demen gerçekten komik.

Hocam soğuk yani normal dedim.
Ne deyim ben daha tamam o zaman 90 dereceye neden anormal demiyoruz?
(Laptop için).

Artı -1 Eksi
Ne deyim ben daha tamam o zaman 90 dereceye neden anormal demiyoruz?

90 derece zaten anormal. Fakat Laptop'tan Laptop'a göre soğutma şekilleri değişiyor. Eğer soğutmadan kaynaklı bir durumsa zaten yapılabilecek çok da bir şey yok. Örneğin HP Pavilion Gaming serisi. Anında 95 derecelere çıkıyor oyunlarda ve biz bu modellere soğutmasından ötürü kronik sorunlu diyoruz.

Normal isterse oyun açtığında çıksın fark etmez o zaman Technopat yaptığı tüm laptop tanıtımlarına taraflı demiş olursunuz.
Örneğin 1660 Ti 10750H Acer Nitro incelereken sıcaklık 99 çıkmıştı ve eleştirmemişleridi.
İncelemeyi Ali Güngör yapmıştı.

10750H'ın kendisi stok halde direk ısınıyor. 45W TDP'li 5GHz'e kadar çıkabilen bir işlemci. Undervolt uygulanmalı da kullanılmalı.

Ayrıca Recep Baltaş'a, Ali Güngör'e ve diğer Technopat ekibi üyelerine saygım vardır. Fakat ille de her yaptığını savunacak ve buna zorunlu da değilim. Eğer işlemci 100 dereceye çıkıp bunu eleştirmemişlerse incelemeyi eksik yapmışlardır.

Geri
Yukarı