CPU çekirdek kullanımı %100'den düşüyor ve oyunda FPS takılmaları oluyor

Leoon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Valorant'ta ilk defa işlemci çekirdeklerini test edeyim dedim. Oyunda anlık FPS düşüşleri oluyor, 150'lerden 40'lara düştüğü oluyor. Nedeninin anlamak için test ettim değerler böyle. Bazen çok yükseliyor başta %100 gözüküyordu. Anlık düşüşlere sebep olan bu olabilir?

Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl oluyor hocam biraz anlatır mısınız?

RAM'iniz kaç GB ve çift slot mu tek slot mu söyleyebilir misiniz?
8 gb tek slot

Ekran kartınız nedir?
gtx 1660 super

Nasıl oluyor hocam biraz anlatır mısınız?
ya mesela fps 150'lerde geziyor ama oyunda herhangi bir skillde direk 40 fps düşüyor geri yükseliyor mouse kasıntılı hareket ediyor akıcı değil anlamadım neyden olduğunu değerlere baktım yani kafayı yicem artık

Bütün çekirdekler yüzde yüz yüke biniyor sonra FPS birden düşüyor değil mi aynısı benim de başıma gelmişti aldığım yere götürdügümde BIOS'a reset atıp vermişlerdi ondan sonra bir daha yapmadı

8 GB tek slot.

GTX 1660 Super.

Sorununuzun RAM'de olma olasılığı çok yüksek ama sıkıntı RAM'in arızası değil o RAM'i çift slot 8x8 yaparsanız muhtemelen çözülür benim de aynı şekildi düzeldi 16x16 yaptım çift slot yapmak çok önemli. Sonuç olarak sorununuz darboğaz gibi duruyor bu işi RAM alarak çözebilirsiniz diye yorumlardım.

RAM de olacağını ben şahsen düşünmüyorum hocam bende çift slot RAM kullanırken oluyordu aynı sorun

Sorununuzun RAM'de olma olasılığı çok yüksek ama sıkıntı RAM'in arızası değil o RAM'i çift slot 8x8 yaparsanız muhtemelen çözülür benim de aynı şekildi düzeldi 16x16 yaptım çift slot yapmak çok önemli. Sonuç olarak sorununuz darboğaz gibi duruyor bu işi RAM alarak çözebilirsiniz diye yorumlardım.

Ama. Dediginiz gibi darboğazdanda olabilir

Geri
Yukarı