CPU çekirdek kullanımı %100'den düşüyor ve oyunda FPS takılmaları oluyor

Bütün çekirdekler yüzde yüz yüke biniyor sonra FPS birden düşüyor değil mi aynısı benim de başıma gelmişti aldığım yere götürdügümde BIOS'a reset atıp vermişlerdi ondan sonra bir daha yapmadı
ya tam olarak yüzde yüz değilde seksenlerde oluyor diyelim ekran kartını değiştirmeden öncede böyleydi ama daha az oluyordu sanki sırf onun için gtx 1660super aldım başlarda 1 hafta flan çok iyiydi sonra böyle bir sorun olmaya başladı

RAM de olacağını ben şahsen düşünmüyorum hocam bende çift slot RAM kullanırken oluyordu aynı sorun
yani ram kullanımı 6000 mblerde geziyor

Ya tam olarak yüzde yüz değil de seksenlerde oluyor diyelim ekran kartını değiştirmeden önce de böyleydi ama daha az oluyordu sanki sırf onun için GTX 1660 Super aldım başlarda 1 hafta flan çok iyiydi sonra böyle bir sorun olmaya başladı

Bende yüzde yüz yüke biniyordu bütün çekirdekler hocam RTX 3050 kullanıyordum dediğim gibi BIOS'a reset atıp verdiler bir daha yapmadı bir de sistem özelliklerinizin hepsini yazarsanız daha iyi olur Valorant işlemci isteyen bir oyun

Bende yüzde yüz yüke biniyordu bütün çekirdekler hocam RTX 3050 kullanıyordum dediğim gibi BIOS'a reset atıp verdiler bir daha yapmadı bir de sistem özelliklerinizin hepsini yazarsanız daha iyi olur Valorant işlemci isteyen bir oyun
i3 10100f
gtx 1660super
8gb ram
240+240 gb ssd
masaüstündede mouse kasılarak hareket ediyor sanki sadece oyunda değil

Tek slot+8 GB Ram sıkıntı. Artı olarak işlemcinizi söyleyin darboğaz mi var diye bakalım. Ama çok fazla smoke, flash, özellik ulti filan kullanılıyorsa pc bile çökebilir. Olasılığı var.

i3 10100f
gtx 1660super
8gb ram
240+240 gb ssd
masaüstündede mouse kasılarak hareket ediyor sanki sadece oyunda değil
Hocam bi 8 GB daha ram alın parçalar uyumlu olur.

Öyle böyle de hocam virüs de çok kastırır bilgisayarı haberiniz olsun :)

Tek slot+8 GB Ram sıkıntı. Artı olarak işlemcinizi söyleyin darboğaz mi var diye bakalım. Ama çok fazla smoke, flash, özellik ulti filan kullanılıyorsa pc bile çökebilir. Olasılığı var.

Hocam bi 8 GB daha ram alın parçalar uyumlu olur.

Öyle böyle de hocam virüs de çok kastırır bilgisayarı haberiniz olsun :)
daha yeni formatladım bir daha formatlicam çözülür belki ama ram şuanlık yeterli değilmi valorant için

Daha yeni formatladım bir daha formatlicam çözülür belki ama RAM şu anlık yeterli değil mi Valorant için

Format belki bir nebze rahatlatirda ileride çift slota geçmeniz daha iyi olur

ISO ile atmanız daha iyi olur ama ileride durumunuz olursa mutlaka bir RAM daha alın hocam

Geri
Yukarı