CPU Clock Ayarı Nedir?

C1ade

Hectopat
Daha fazla  
Bu ayar nedir performansa nasıl etki eder?
Bu ayar nedir performansa nasıl etki eder?
R3 1200 AF işlemcim var . Bu değeri arttırıp performans artışı elde edebilirmiyim ?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-26 144839.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-26 144839.png
    227,7 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla bu aynı zamanda RAM frekansında arttırıyor. Bilgisayar açılmayabilir, BIOS pili sökmek zorunda kalabilirsiniz. GFX olana bakabilir misiniz?

Bildiğim kadarıyla bu aynı zamanda RAM frekansında arttırıyor. Bilgisayar açılmayabilir, BIOS pili sökmek zorunda kalabilirsiniz. GFX olana bakabilir misiniz?
bu fotoğrafı başka bir yerden aldım . benim ekranımda gfx olanlar yok gerisi tamamen aynı. Bir yerde gördüm bu mhz arttırılınca cpu hızı 3.60 dan 3.80 e çıkıyordu. Eskiden denemiştim dediğiniz gibi bios pilini söküp takmam gerekmişti. Ama bilmeden en sona çektiğim içindi sanırım. Eğer bu ayar işe yarıyıp performansımı arttırıyorsa kullanmak isterim.
şimdi dikkat ettim sistemler çok benzer. anakartım 320mh olmasaydı keşke . :/ rahatca oc yapardım.

Maalesef A320 overclock desteklemiyor. Ben B450M-S2H ile 1200 AF kullanıyorum, 3.925 MHz çıkabildim +0.300 mV vermem gerekti, daha fazla veremiyorum zaten. CPU-Z baktığımda 1.414 mV yazıyordu ama performans inanılmaz artıyor, tek kanal RAM kullanmama rağmen.

Maalesef A320 overclock desteklemiyor. Ben B450M-S2H ile 1200 AF kullanıyorum, 3.925 MHz çıkabildim +0.300 mV vermem gerekti, daha fazla veremiyorum zaten. CPU-Z baktığımda 1.414 mV yazıyordu ama performans inanılmaz artıyor, tek kanal RAM kullanmama rağmen.
Zamanında pc yü alabilme için alttan aldım yoksa ters teper diye bunada şükür yapıcak birşey yok.
Stok soğutucu ile kaç derece oluyor acaba ?

Son düzenleme:
70-75 derece oluyor. Duruma göre 80 de olabilir. Oyunlarda 65-75 arası geziyor. GTA5 720p oynuyorum ve buna rağmen bazı yerlerde %15'e kadar darboğaz oluyor. Ekran kartıda O.C'lu.

Geri
Yukarı