CPU çok ısınıyor

Lawrence7

Centipat
Bilgisayar 2. el olarak topladim. Çok maliyetli oldu fakat bir kaç ay sonra, uzun süre oyun oynadım ve PC'nin klavye ve mouse bir anda kitlendi ama her şey olduğu gibiydi oyun devam ediyordu. Sonra kendisi CPU sıcaklık hatası verdi kendini korumaya almıştı. BIOS'a girip sicakligin en son 130 derece gordum yanlış olmasin yanlış görmüş olabilirim. Fahrenayt degil derece cinsindendi.

Suanda sistem boşta 50° kadar geliyor. İçini acip baktim her şey cok sicakti, egzoz fan var tek eksik işlemci macunu yoktu ondan olabilir gibime geliyor geçen seferde islemci fanı yerinden oynuyordu onu saglamlastirdim. 2. el topladığımız icin PSU 230W aldığım kişi dışarıda kaldığını söyledi yagmur falan girmiş. PSU'dan şüpheleniyorum biraz. Ekran karti 2 GB ASUS OC ile 6 GB oluyor. İslemci de iyi durumda RAM ise 8 GB Kingston 1600 MHz, anakartta ASUS, bu parçalar temiz olduğundan eminim işlemci biraz canimi sıkıyor, sizce Neyden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• 1563564981033876317967.jpg
    1563564981033876317967.jpg
    808,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin macunu olmadan sistem fazla yaşamaz. Acil bir şekilde kaliteli bir macun ile işlemciyi rahatlatın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı